کنکور در شرایط فعلی حذف نشدنی است/ نقش مافیا در حذف نشدن آزمون سراسری چیست؟

کنکور در شرایط فعلی حذف نشدنی است/ نقش مافیا در حذف نشدن آزمون سراسری چیست؟

ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به اعمال تاثیر قطعی 20 درصدی معدل در کنکور 98 و اعتراضات داوطلبان، گفت: مادامی که نتوان جایگزین مناسب و مورد اعتماد دانش‌آموزان و خانواده ها را برای کنکور در نظر گرفت اعتراضات ادامه دارد.

وی ادامه داد: اعتراضات در برابر مصوبه شورای سنجش وپذیرش در شرایطی اتفاق می‌افتد که تاثیر قطعی معدل کامل اجرا نمی‌شود و تنها 20 درصد در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مادامی که جایگزین مناسب و مورداعتماد برای کنکور وجود نداشته باشدحذف این آزمون به جایی نمی‌رسد، عنوان کرد: شورای سنجش و پذیرش و وزارت آموزش و پرورش بایستی سیستم ارزشیابی حوزه آموزش متوسطه را تغییر دهند به گونه‌ای که مشخصه‌های آماری موردنیاز، پراکندگی و تامین اعتماد داوطلبان را تامین کند.

نقش مافیای کنکور در حذف نشدن آزمون سراسری چیست؟

خدایی با اشاره به نقش مافیای کنکور در حذف نشدن آزمون سراسری، اظهار کرد: موسسات آموزشی نقشی در حذف نشدن کنکور ندارند زیرا روش موسسات متناسب با تصمیمات تغییر می‌کند به طور مثال به جای کلاس‌های تست‌زنی کلاس‌های ارتقا معدل برگزار می‌کنند.

موسسات آموزشی با توجه به نیاز مردم کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند

وی با بیان اینکه موسسات آموزشی با توجه به نیاز مردم کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: زمانی که شورای سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل در کنکور را تصویب کرد موسسات کنکوری کلاس هایی به منظور ارتقا معدل برگزار کردند در واقع این موسسات براساس نیاز مردم برنامه‌ریزی می‌کنند.

جایگزین مناسب برای کنکور از نظر دانش آموزان باید چه شرایط داشته باشد؟

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: باید اعتماد دانش‌آموزان و داوطلبان به سیستم ارزشیابی جلب شود این سیستم باید عادلانه، شفاف و عدالت محور باشد که بتواند نظر داوطلبان را تامین کند.

منبع:
خبرگزاری الف

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید