واکنش بطحایی به مداخله‌های غیرکارشناسی نماینده‌ها در آموزش و پرورش

واکنش بطحایی به مداخله‌های غیرکارشناسی نماینده‌ها در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش به اظهارات اخیر معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر مداخله‌های غیرکارشناسی نماینده‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ چند روز گذشته پیش احمد عابدینی، معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگویی با ما ضمن انتقاد از مداخله‌های غیرکارشناسی نماینده‌های مجلس اعلام کرد که بزرگترین مصیبت آموزش و پروش این است که سازمان‌ها و افرادی که ارتباطی با آموزش و پرورش ندارند، به شدت در انتخاب‌ها مداخله می‌کنند، روی آن تاثیر می‌گذارند و از طرف دیگر بازخواست هم می‌کنند او تاکید کرد که این موضوعات خیلی دقیق‌تر با مقام معظم رهبری در میان گذاشته شود تا آموزش و پرورش از چنگ مداخله‌های غیرکارشناسی حوزه‌های مختلف نجات پیدا کند.


سید محمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) در این باره و در واکنش به مداخله‌های غیرکارشناسی نماینده‌ها به خبرنگار ایلنا گفت: مجلس به عنوان یک مرجع قانونی وظیفه وضع قوانین را دارد، ضمن اینکه در این میان قوه مقننه وظیفه نظارت بر قوانین و اجرای آن را نیز به عهده دارد.


وی ادامه داد: این حق مجلس است که در همه امور ازجمله نیروی انسانی آموزش و پرورش ورود کند، کما اینکه تا به حال هم در حوزه نیروی انسانی همینطور بوده است. در واقع مجلس تاکنون در حوزه نیروی انسانی هر  تصمیمی که خواسته بگیرد از نظرات کارشناسی آموزش و پرورش نیز استفاده کرده است.


وزیر آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: ما نظرات  کارشناسی‌مان را به مجلس می‌دهیم و مجلس هم از جمیع جهاتی که صلاح می‌داند، تصمیمش را می‌گیرد.

منبع:
خبرگزاری ایلنا

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید