زیباکلام به پلیس آگاهی احضار شد

زیباکلام به پلیس آگاهی احضار شد

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضوهیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران جهت ادای پاره‌ای توضیحات درباره نحوه و چگونگی جمع آوری کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه به پلیس آگاهی ناجا احضار شده است و باید ساعت 14 امروز چهارشنبه 11 مهرماه 1397 برای ادای توضیحات مذکور در محل مورد نظر حاضر شود.

زیباکلام 3 میلیارد و 400 میلیون تومان کمک برای مردم زلزله زده کرمانشاه جمع آوری کرد و در شرایطی که مردم این استان سرپناهی برای زندگی در سرما و گرما نداشتند، در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق اعلام کرد که می‌خواهد با این پول یک روستای نمونه فرهنگی به نام «دهکده امید» با کتابخانه و خانه فرهنگ بسازد. این تصمیم مورد اعتراض بسیاری قرار گرفت و زیباکلام در واکنش به این اعتراضات در مصاحبه‌ای با روزنامه جام‌جم گفت: تا قبل از این از دهکده امید حمایت می‌شد، چون این دهکده برای توانمندسازی زنان و رفع فقر ساخته خواهد شد.اساس این دهکده بر مبنای توسعه پایدار است. این انتقادات برای من سوال به وجود آورده که چرا اواخر آبان که این طرح را پیشنهاد کردم،کسی اعتراض نکرد. معتقدم چند جریان دست به دست هم داده و این انتقادات را ساماندهی می‌کنند.

وی در این باره می‌افزاید: من بعد از زلزله چندین بار به این مناطق رفته‌ام که آخرین بارش 27 و 28 دی بود. این که می‌گویند دولت هیچ‌کاری برای زلزله‌زده‌ها انجام نداده و من الان باید کمک‌های جمع‌آوری شده را هزینه کنم از آن حرف‌ های نادرست است. من از نزدیک آنجا را دیده‌ام، نارسایی‌ها، کمبودها و… هست، اما تصویری که در فضای مجازی شکل گرفته که مردم از سرما تلف می‌شوند و همه بیمار هستند و هیچ کاری برایشان نشده، اشتباه است.

زیباکلام درباره سود این سپرده در حساب شخصی‌اش هم توضیح داده است که من بارها اعلام کرده‌ام که چقدر پول جمع‌آوری شده و چقدر هزینه شده است. کل پول در بانک ملی است و 10 درصد سود به آن تعلق می‌گیرد که به پول اصلی اضافه می‌شود. همه هزینه‌ها را نوشته‌ام و سندش موجود است. من با هزینه شخصی به مناطق زلزله‌زده می‌روم و از آن کمک‌ها استفاده نمی‌کنم. حساب‌ها کاملا روشن است.

انتهای پیام/

منبع:
خبرگزاری تسنیم

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید