داوران بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره مقاومت معرفی شدند

داوران بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره مقاومت معرفی شدند

چهارشنبه 11 مهر 1397 – 09:56

جشنواره تئاتر مقاومت

تهران (پانا) – «ایوب آقاخانی»، «داوود دانشور» و «صادق رشیدی» به‌عنوان داوران بخش نمایشنامه‌نویسی شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تئاتر مقاومت، «ایوب آقاخانی»، «داوود دانشور» و «صادق رشیدی» به‌عنوان داوران بخش‌نمایشنامه‌نویسی شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند.

«ایوب آقاخانی» مدرس دانشگاه، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، رادیو و تلویزیون بوده و یکی از نویسندگان صاحب سبکی است که حرکت او در چند مورد از آثارش به سمت فضای مقاومت و جنگ باعث تولید آثار شاخصی چون «اروند خون»، «پیاده در مه»، «تکه‌های سنگین سرب»، «آسمان و زمین»، «فصل خون»، «کابوس شب نیمه آذر» و «هفت عصر هفتم پاییز» شده است. او مؤلف سی‌ودو عنوان کتاب و نویسنده نمایشنامه‌های متنوع و متفاوتی چون «زنانی که به بزها خیر شدند»، «مرثیه‌ای برای یک سبک‌وزن»، «زمین مقدس»، «امپراتور آنجلو» و «کسوف» بوده و همچنین آثار بسیاری را نیز کارگردانی و در آثار کارگردانان مهمی بازی کرده است. ایوب آقاخانی تقریباً دو دهه است که در دانشگاه‌ها کشور درام‌نویسی تدریس می‌کند و مؤسس و سرپرست گروه تئاتر پوشه است.

«داوود دانشور» مترجم، نویسنده و کارگردان آثاری چون «چکامه رستاخیز» و «پای پیاده است» بوده وی همچنین نمایشنامه‌های چون «جاده» و «بیداری» را نیز ترجمه کرده است.

«صادق رشیدی» مدرس دانشگاه، پژوهشگر تئاتر و مؤلف کتاب‌های چون «فرایند نگارش نمایشنامه» و «تقابل فرهنگ و طبیعت در تعزیه» بوده است.

شایان‌ذکر است مهلت ارسال متون به این بخش مطابق جدول زمان‌بندی‌شده در فراخوان تا شهریور ۹۷ بوده است.

شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیر بیگی و به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح آذرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

منبع:
خبرگزاری پانا

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید