بزک نمیر بهار میاد ….. کمبزه با خیار میاد

بزک نمیر بهار میاد ….. کمبزه با خیار میاد !!!؟

لزوم نزدیک شدن حقوق بازنشستگان به شاغلان
عضو هیأت مؤسس مجمع عالی کانون بازنشستگان کشوری با اشاره به اینکه قدرت خرید بازنشسته‌ها به میزان فاحشی کاهش پیدا کرده است، می‌گوید: بازنشسته‌ای که از ده سال پیش به قبل بازنشسته شده در مقایسه با شاغلان حدود ۲ تا ۳ برابر کمتر حقوق دریافت می‌کند، با توجه به بالا رفتن نرخ تورم، اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای ترمیم این شکاف عمیق اجتناب ناپذیر است. فرامرز میرزا خانی مقدم در گفت وگو با «ایران» ادامه می‌دهد: برای احیای حیات اقتصادی بازنشسته‌ها، با اجرای این طرح، همترازی تا ۹۰ درصد انجام می‌شود به این معنا که یک بازنشسته و شاغل تنها ۱۰ درصد اختلاف حقوقی با یکدیگر خواهند داشت، البته نظر دولت هم در این خصوص مثبت است، شایان ذکر است در این طرح حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان مورد نیاز است که در سال ۹۷ تنها ۳۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ در قانون بودجه آورده شده و با رقم اصلی هنوز فاصله زیادی باقی مانده است.
ب ) حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ ترمیم می‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تلاش داریم سیاست‌های جبرانی ترمیم حقوق رادر بودجه سال آینده پیگیری کنیم تا انتظارات جامعه بازنشستگان تا حدی رفع شود.
جناب تقی زاده ،خبر خوبی نبود!
بکار بردن عبارت “سیاستهای جبرانی” ، “تا حدی” مغایر با قانون مدیریت خدمات کشوری است ! چون حق و حقوق بازنشستگان در این قانون کاملا مشخص است!
شما باید تلاش برای اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 86 بکنید و انتظارات معیشتی و درمانی جامعه بازنشستگان را برای همیشه رفع نمایید!
همترازی و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین و خط فقر و تورم موجود تنها حد و مرز بازنشستگان است!
د) هشدار زنگ خطر پیری و آلزایمر در کمین مردم ایران/
بیماری که هر سه ثانیه سراغ یک نفر می‌رود
آلزایمر بیماری است که در سالمندی سراغ افراد می‌آید و فرد و خانواده اش را در این دروان دچار درد و رنج‌های بسیاری می‌کند.
هزینه‌هایی که برای خانواده‌ها در پیری کمرشکن است
سن بالا، حقوق کم بازنشستی، فردی که روزی مایه عزت خانواده بوده و خانواده را مدیریت می‌کرده حالا به مثابه یک کودکی نیاز به مراقبت دارد، هزینه‌های دارو و درمان و توانبخشی همه این‌ها ذره‌ای از درد خانواده‌هایی است که بیمار آلزایمری دارند.
منبع/باشگاه خبرنگاران جوان
و) فرمایش طنز گونه ی مدیر عامل صندوق بازنشستگان کشوری
آقای تقی زاده رئیس صندوق بازنشستگی کشوری:
درسال 97 دو هزار و دویست میلیارد تومان برای همسان سازی هزینه کردیم…
آقای تقی زاده !!
شما کجای کار هستید؟ آیا شما چیزی از حساب و کتاب می دانید؟ چگونه و با چه منطقی با مبلغ 2200 میلیارد تومان برای بیش از یک میلیون نفر از بازنشسته ها قانون همسان سازی را اجرا کردید؟؟
شما چگونه محاسبه کرده اید که با این بودجه این قانون دو ساله اجرا می شود؟
کارآمدی شما در این حوزه برای ما با این تجزیه وتحلیتان شک وتردید ایجاد کرده است.چون گویا ازحداقل برنامه های امور مالی بیخبرید…
معلوممان شد که شما نه تنها دردی از ما دوا نمی کنید بلکه با جملات ساده و سطحی خود بر زخم کهنه ی ما نمک می پاشید.. در سالی که قدرت خرید بازنشستگان به زیر 50 درصد رسیده است و ارز ها چهار برابر شدند تفاخرتان به افزایش اندک حقوق کلیه بازنشستگان و اجرای همسان سازی حقوق ، بی پایه ترین جملات به ظاهر فاخر وگرانی است که گفته می شود…
شما ما را چه فرض کردید؟ ساده دلهایی که فریب حرفهایتان را خواهیم خورد؟؟
خیر این آخرین فرصت ما به شما و ارکان دولت و نمایندگان مجلس هست که برای افزایش جدی و واقعی حقوق ما به خود بیایید و گوش به فرمان رهبر بدهید که برای بهبود معیشت فرهنگیان و بازنشستگان باید همت کنید!
..ما دیگر به وعده های توخالی شما که همیشه تا اسفند می گویید که با فلان مبلغ قانون همسان سازی اجراخواهد شد و در فروردین عملا خبری نیست گوش نخواهیم داد..
ما دیگر نمیتوانیم با حقوق 150 دلاری زندگی را تا آخر ماه که خوبست حتی تا دهم ماه به پیش ببریم..
ما آب شدیم از بس که نزد فرزندان و خانواده ی خود خجالت کشیدیم..
حداقل شما از روی ما و وضع و معیشت نابسامان ما شرمنده شوید…
منتظر اقدام جدی شما هستیم.. یقین کنید اگر حرفهایتان به عمل تبدیل نشوید با خیل بازنشستگانی طرف خواهید شد که سفره هایشان روزبروز تهی تر می‌شود و نفرت و کینه شان نسبت به شما مسئول بیشتر..
اگر توانایی انجام اجرای قانون را ندارید
از مسئولیت خود استعفا بدهید..والسلام.محمدابراهیم پژوهش(صابر)بازنشسته ی فرهنگی
پ ) مغز های خسته ونا امید

از مغزهای خسته و عصبی کار منطقی و حجت وار ساخته نیست. براستی مشاهده کرده اید وقتی که خسته هستید و میل به استراحت دارید نمی‌توان با تمرکز، به انجام کاری هر چند ساده و غیر مهم پرداخت ! چه رسد به اینکه بخواهید کار مهمی را انجام و سروسامان دهید، به‌خصوص آنجا که کار شما در ارتباط با زندگی و سرنوشت دیگران باشد. در همه زمان ها و در همه مکان ها و در تمامی تاریخ خوشبختی و بدبختی یک ملت به اداره کنندگان یک مجموعه نسبت داده شده است . چرا که مسئولیت آنها در قبال مردم بالاترین مسئولیت ها می باشد. رشد و کمال انسان در کار و نگرش مربیان و مسئولانی است که چگونگی راه را از پیش برای مردم تعیین وهدایت می‌کنند تا بر اساس فکری که برای آنها شده عمل کنند. اینک ناله هاوگلایه‌های مردم از هر سو بلند است،و هر یک از افراد، دیگری را متهم به حمایت از این گروه یا آن گروه کرده،و آتش به خرمن همدیگر می زنند،بدون اینکه خود بدانند در دام بندگی این و آن یا این گروه و آن گروه، قرار گرفته اند، و به خدایانی از آدمک ها، وابستگی پیدا کرده اند! و خدای مطلق را که هستی عالم در وجود او تجلی یافته و تفکیکی بین او و هستی او انکار ناپذیر است را فراموش کنند! که هرکس راه خود را می رود. واین بزرگ ترین خطری است که جامعه را تهدید می کند ودنیا دوستی ومال پرستی در گرو پیروی از این گروه و آن گروه هر روز اشکال تازه ای به خود می گیرد تا جایی که امروز هرکس به دردی گرفتار شده است که خود را بری از آن چه که از گرانی به سرش آمده می داند! درحالیکه این دیدگاه مسولیت افراد، را در گرایش های نفع شخصی، مقدم بر نفع جمعی قرار داده و فرد گرایی را در مقابل وحدت گرایی افزایش داده و منجر به این می شود که فقدان خود آگاهی، احساس خود گردانی را که یکی از اصول مهم در روان شناسی در پیشرفت و توسعه است در افراد کاهش داده یا از بین برده و عقب افتادگی اجتماعی را سبب گردد. سید محمد حبیبی
بزک نمیر بهار میاد
کمبزه با خیار میاد
بازنشستگان کشوری – ارسالی : نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید