کالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیرد

کالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد تنظیم بازار برای بررسی وضعیت ذخیره سازی و عرضه کالاهای اساسی روز شنبه در استانداری تشکیل شد.

احمدی در این جلسه گفت: سه انبار پلمب شده در اختیار سازمان صنعت است و باید برای توزیع کالاها تصمیم درست بگیریم تا گرانفروشی صورت نگیرد.

وی افزود: تعدادی پرونده هم داریم که در شعب ویژه بررسی می شود و در توزیع گوشت باید با نظارت اتحادیه باشد تا رضایت مردم جلب شود.

جلالی معاون رئیس کل دادگستری استان هم گفت: با تشکیل دادگاه ویژه مفسدان اقتصادی با دستور رئیس قوه، جلسات کارشناسی در استان برگزار شده تا به پرونده ها بسرعت رسیدگی شود.

وی بیان کرد: پاسخ استعلام باید بسرعت دریافت شود و حضور میدانی دستگاه قضایی در برخورد با محتکران جدی است.

جلالی یادآورشد: ازخروج دام زنده در استان بشدت جلوگیری می شود و لازم است خروج دام در این شرایط به حداقل برسد تا نیاز داخلی تامین شود.

وی از تشکیل شعب سیار برای تسریع در رسیدگی به پرونده ها خبرداد و اظهارداشت: در ۴۰ روز تعداد ۱۱ بخشنامه رسیده و این روند مشکل ساز شده است و برخی تصمیم گیریهای کشور در استان مانع رسیدگی می شود که باید برای آن تدبیر کنیم.

در ادامه سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی جانشبن سپاه استان گفت: در شناسایی انبارهای احتکار سپاه همکاری نزدیک داشت و رسانه ای شدن آن به بازار آرامش داد.

وی بیان کرد: انبارهای زیادی در استان شناسایی شده که در حال بررسی احتکار بودن آن هستیم اما در این شرایط نیازمند حضور مستمر بازرسان هستیم تا کار متوقف نشود.

طاهرخانی اضافه کرد: فهرست فروشگاههایی که کالاهای اساسی را به قیمت مصوب توزیع می کنند باید در اختیار مردم قرار گیرد و در آستانه بازگشایی مدارس هم لازم است  نسبت به کنترل قیمت لوازم تحریر اقدام شود.

وی اظهارداشت: رسانه ای شدن احکام دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان اقتصادی می تواند به آرامش فضای جامعه کمک کند.

حمید زینالی مدیرکل دامپزشکی استان هم گفت: گوشت گرم از گرجستان وارد می شود لذا باید دستگاههای نظارتی در مکانهای تعیین شده برای بررسی کالا حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: باید محل های عرضه گوشت قرمز و مرغ اطلاع رسانی شود تا مردم در جریان باشند.

زینالی اضافه کرد: هیچ اصراری به صادرات دام زنده نداریم و شش مجوز قبلی هم در این زمینه باطل شده است اما برای ۱۲۰ راس دامی که از گذشته مجوز داشته با دادستان هماهنگ کرده بودیم که این یک فقره برای مبادله پایاپای انجام شود.

وی اضافه کرد: از افغانستان قرار بود گوشت گرم وارد کنیم و محصول غذایی صادر شود و داشتن برخی مبادلات می تواند در آینده به ما کمک کند تا برخی از نیازها را تامین کنیم.

منبع:
خبرگزاری مهر

Related posts

Leave a Comment