دیوان عدالت اداری موافقت کند، بیش از ۶۰ هزار تومان به فیش حقوقی معلمان اضافه می‌شود

دیوان عدالت اداری موافقت کند، بیش از ۶۰ هزار تومان به فیش حقوقی معلمان اضافه می‌شود

 

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از احتمال محاسبه ضریب سختی کار برای معلمان خبر داد و گفت: اگر دیوان عدالت اداری موافقت کند، بیش از ۶۰ هزار تومان به فیش حقوقی معلمان اضافه می‌شود.
محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان دولت تا سقف 18 درصد، گفت: با توجه به اینکه ضریب 120 ساعت در قانون مصوب، تحت عنوان ضریب سختی کار برای معلمان در نظر گرفته شده بود، احساس می‌شد با اجرای قانون مذکور حقوق معلمان افزایش چشمگیری داشته باشد که این اتفاق رخ نداد.
نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی علت عدم افزایش حقوق معلمان را حذف ضریب سختی کار معلمان توسط دیوان عدالت اداری برای محاسبه حقوق دانست و افزود: پس از اینکه رأی دیوان عدالت اداری در محاسبه حقوق فرهنگیان محاسبه شد تفاوت بارزی در افزایش حقوق معلمان ایجاد و این مسئله موجب نارضایتی فرهنگیان شد.
میانگین افزایش حقوق معلمان به 10.4 درصد می‌رسد.
وی میانگین افزایش حقوق معلمان را 9.8 درصد عنوان و اضافه کرد: در صورت تغییر نظر دیوان عدالت اداری رقمی بیشتر از 60 هزار تومان به فیش حقوقی معلمان افزوده خواهد شد که به این ترتیب میانگین افزایش حقوق معلمان به 10.4 درصد خواهد رسید.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از پیگیری کمیسیون آموزش برای تغییر نظر دیوان و ارتقای حقوق معلمان خبر داد و کمیسیون آموزش از وزارت آموزش و پرورش می‌‎خواهد این موضوع را پیگیری کند.

 

 

ارسالی: نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment