برنامه‌های آموزش و پرورش باید جامع و کامل باشد

برنامه‌های آموزش و پرورش باید جامع و کامل باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، رسول صادقی بعد از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش اهر با اشاره به اینکه مدیر سابق آموزش و پرورش اهر مدیری مدبر و اخلاق مدار بودند، اظهار داشت: معمولاً در تکریم و معارفه مدیران عرف است که مدیران از عملکردهای خود گزارش می‌دهند اما آقای شجاعی با آن‌که عملکرد خوبی داشتند همه را به‌پای عملکرد همکاران فرهنگ نوشتند.

وی افزود: آموزش و پرورش شهرستان اهر یکی از اولین‌های نظام تعلیم و تربیت استان آذربایجان‌شرقی است و تداوم برنامه‌های مدیر سابق آموزش و پرورش اهر توسط مدیر جدید باعث پویایی بیش از پیش آموزش و پرورش می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی ادامه داد: بسیاری از مدیران موفق، خوش‌فکر و عمل‌گرای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها تربیت‌یافته شهرستان اهر بوده‌اند و تغییر و تحول‌ها به معنی نیست که ضعیف می‌رود و مدیر قوی بر سرکار می‌آید بلکه تغییر و تحول در هر دستگاهی امر طبیعی است.

صادقی بابیان اینکه برخی از فعالیت‌های این چند سال اخیر برای آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی نقشه راه قلمداد می‌شود، گفت: هر مدیری که بر سرکار می‌آید بایستی به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی تصریح کرد: معمولاً مقام معظم رهبری هر اسناد بالادستی که ابلاغ می‌کنند اولویت‌هایشان در حوزه تعلیم و تربیت است و تمامی این‌ها باعث می‌شود تا برنامه‌های آموزش و پرورش جامع و کامل باشد و حتماً نیازی نداریم مدیران برنامه طراحی کنند.

معاون تربیت‌بدنی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، سامان‌دهی و سازمان‌دهی نیروی انسانی را از اولویت‌های آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی و شهرستان‌ها ذکر کرد و گفت: با توجه به تغییر و تحولاتی که در نظام آموزش و پرورش استان به وجود آمده نیاز به سامان‌دهی و سازمان‌دهی نیروی انسانی را دوچندان می‌کند و هر جایی که نیروی انسانی از چیدمان درستی برخوردار باشد در آنجا بهره‌وری، کارایی و پویایی ارتقاء می‌یابد.

صادقی با ذکر اینکه “پروژه مهر” یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های نظام آموزش و پرورش است، بیان کرد: “پروژه مهر” ایجاب می‌کند تا در حوزه تغییر ساختار نیروی انسانی، تجهیزات، بازسازی فضای فیزیکی و سایر ملزومات ایجاد کنیم تا این‌که سال تحصیلی توأم با مهر و محبت را در مدارس آغاز کنیم.

مدیر جدید آموزش و پرورش تعهدات خیرین مدرسه‌ساز را پیگیری کند

جعفر شجاعی در آیین تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش اهر با اشاره به اینکه محصول تلاش‌ها و همکاری‌های همکاران برگزاری دو دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در تهران بود، اظهار داشت: از خیرین و مردم اهر بابت همراهی‌شان قدردانی می‌کنم و امیدوارم مدیر جدید آموزش و پرورش تعهدات جشنواره خیرین مدرسه‌ساز را پیگیری کند.

مدیر سابق آموزش و پرورش اهر افزود: در طول دوران مدیریت ام هر اقداماتی که انجام‌یافته را تنها متعلق به خود نمی‌دانم بلکه حاصل تلاش و همت جمعی همکاران بود.

همگی باهم جایگاه، حرمت، احترام و کرامت معلمان را حفظ می‌کنیم

قادر رمضان پور، مدیر جدید آموزش و پرورش اهر نیز در این جلسه با قدردانی از فعالیت‌های مدیر سابق آموزش و پرورش اهر، اظهار داشت: بنده در مدیریت دستگاه تعلیم و تربیت از تجربیات آقای شجاعی استفاده می‌کنم و هر چند همه می‌دانیم مقام منصب امانت الهی و محل آزمایش بندگان است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش زیربنای ساختار هر جامعه و اولین اصل توسعه هر جامعه آموزش و پرورش است، افزود: معلمان موتور محرک آموزش و پرورش هستند به عبارتی شاه‌کلید توسعه، پیشرفت و ترقی جامعه هستند.

مدیر جدید آموزش و پرورش اهر بر لزوم حفظ جایگاه و کرامت معلمان تأکید کرد و گفت: باید همگی باهم جایگاه، حرمت، احترام و کرامت معلمان را حفظ و از این قشر تأثیرگذار جامعه دفاع کنیم.

رمضان پور با ذکر اینکه اگر برنامه‌ریزی‌ها در مقطع ابتدایی صحیح و کیفیت آموزشی ارتقاء یابد قطعاً نتیجه عملکردمان در دوره دبیرستان و متوسط مطلوب و دلخواه خواهد بود، ابراز داشت: بعضاً به گوش می‌رسد از سال آینده تأثیر مثبت به تأثیر قطعی در کنکور سراسری تبدیل شود لذا می‌طلبد تا برای ارتقای سطح منطقه به امتحانات نهایی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه توسعه متوازن را در آموزش و پرورش اهر دنبال می‌کنیم، گفت: با توجه به این‌که دانش آموزان از جانب آسیب‌های اجتماعی تهدید می‌شوند و در جامعه شور و نشاط کاهش‌یافته و اگر به تربیت‌بدنی اهمیت قائل شویم حداقل می‌توانیم آن شور و نشاطی که انتظارش را داریم به جامعه تزریق شود.

گفتنی است جعفر شجاعی به مدت 2 سال و دو ماه عهده‌دار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اهر بوده است و قادر رمضان پور با صدور حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی به‌عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش اهر معرفی شد.

قادر رمضان پور، مدیر آموزش و پرورش اهر متولد 1354 اهر و دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس زبان انگلیسی، دارای 24 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش، مسئول امتحانات آموزش و پرورش اهر از سال 95 تاکنون، 20 سال سابقه تدریس در دبیرستان‌های عادی، نمونه دولتی، تیزهوشان، غیرانتفاعی، استعدادهای درخشان در مناطق خداآفرین و اهر و 9 سال سابقه مؤسس و مدیریت آموزشگاه علمی آزاد زبان‌های خارجی، متوسطه و کنکور را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/ش

منبع:
خبرگزاری تسنیم

Related posts

Leave a Comment