بازاریان منصف مراقب باشند افراد سودجو کالاها را احتکار نکنند

بازاریان منصف مراقب باشند افراد سودجو کالاها را احتکار نکنند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی قابل در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهار داشت: حج اظهار بندگی به خداست و توجه به آثار معنوی حج باید در زندگی دیده شود.

وی اضافه کرد: در دوران طاغوت دست خالی بودیم و انگلیس و آمریکا در کشور لانه کرده بودند اما مردم به میدان آمدند، شهید دادیم و کشور را از یک رژیم غاصب نجات دادیم.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: در ادامه راه چون به رهنمود امام گوش نکردیم به دام بنی صدر افتادیم، شهدای ارزشمندی چون شهید بهشتی و رجایی را تقدیم کردیم و بیش از یک هزار شهید ترور تقدیم انقلاب شد اما در جنگ و توطئه های دشمنان پیروز شدیم.

خطیب جمعه قزوین با بیان بخش از تاریخ اسلام و جنگهای پیامبر با کفار درس گرفتن از ناریخ را ضروری دانست و افزود: باید تاریخ را مطالعه کنیم و عبرت بگیریم تا هزینه بیشتری بر ملت تحمیل نشود.

تابع رهبری باشیم تا آسیب نبینیم

حجت الاسلام قابل یادآورشد: بعد از جنگ دشمنان همچنان نقشه کشیدند اما فتنه سال ۸۸ را هم پشت سر گذاشتیم و امروز در شرایط تشدید تحریم ها باید رهنمود جدید رهبری را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: رهبری حکم حکومتی صادر کردند و به دستگاه قضایی دستور مبارزه قاطع دادند و اگر می خواهید کشور نجات پیدا کند باید با فساد برخورد کنیم.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: تحریم مشکل ساز جدی نیست بلکه سوء مدیریت مشکل ایجاد کرده است.

خطیب جمعه قزوین گفت: تفکر منحرف هنوز درست نشده برخی می گویند با بگیر و ببند مشکل حل نمی شود این همان تفکر غلط است که کشور را به اینجا رسانده است و این که بک نفر در مجلس بلند می شود و می گوید چرا دستگاه قضایی از مجلس رهنمود نمی خواهد این هم فتنه است.

وی اظهارداشت: ۱۶۰ دستگاه خودروی گران قیمت خارجی وارد کرده اند و معلوم نیست در این کمبود ارز با چه رانتی این کار شده و این روزها این همه کالا احتکار کرده اند تا اقتصاد کشور دچار بحران بیشتر شود و شما مسئولان وظیفه دارید جلوی گران فروشی را بگیرید.

بازاریان انصاف را رعایت کنند

وی خطاب به بازاریان اظهارداشت: امروز باید کسبه و اصناف با همه وجود به کمک نظام بیایند و انصاف را رعایت کنند و از این بازار اشفته سوء استفاده نشود.

قابل افزود: اگر وضعیت اقتصادی بهم ریخته نباید عده ای از خدا بی خبر با احتکار کالا مردم را دچار فشار بیشتر کنند.

وی بیان کرد: وقتی دیگران و دشمنان خارجی و ترامپ دارند ظلم می کنند ما باید همدیگر را مراعات کنیم و به فریاد یکدیگر برسیم و نگذاریم به افراد کم درامد ظلم شود.

امام جمعه موقت قزوین گفت: اموال خود را آلوده مال حرام نکنید و از خدا بترسید و بدانید این ایام سپری می شود و همه باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

وی در ادامه خطبه های نماز عید قربان را نماد ایثار و از خود گذشتگی و سنگ زدن به سمبل شیطان دانست و اظهارداشت: مومنان اگر توان مالی زیاد ندارند به صورت مشترک در قربانی کردن برای رسیدگی به امور نیازمندان اقدام کنند.

قابل اضافه کرد: در جریان جشن غدیر به نظافت و بهداشت توجه شود تا سلامت مردم در ایستگاههای صلواتی به خطر نیفتد.

وی به کشتار حجاج در سال ۶۱ و کشتار شیعیان در سال ۸۹ در مکه هم اشاره کرد و گفت:این جنایات نشان دادرژیم آل سعود متولی شایسته ای برای اداره حرمین نیست.

مرحوم ابوترابی الگوی ایستادگی و آزادگی است

امام جمعه موقت قزوین با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اظهارداشت: آزادگان مردانه ایستادند و دشمن را پشیمان کردند و سرور آزادگان و انسان مومن مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد به عنوان معلم ازادگان درس جوانمردی را آموخت و خدمت بزرگی کرد و هزاران انسان با ایمان را تربیت کرد که امروز در خدمت نظام هستند.

خطیب جمعه قزوین در خصوص سالروز کودتای ننگین ۲۸ مرداد هم اظهارداشت: سرانجام برجام ما ادامه همان تفکر کودتای نینگین ۲۸ مرداد است که در عصر حاضر هم دشمنان استکباری امتیاز زیادی از ما گرفتند و کشور را دچار مشکل کردند.

وی اضافه کرد: امروز هم باید مراقب دستهای خیانت کار باشیم که برجام دیگری را رقم نزنند.

امام جمعه موقت قزوین کشتار مردم یمن توسط امریکا و عربستان را محکوم کرد و گفت: هواپیماهای آل سعود هر روز بر روی کودکان بیگناه بمب می ریزند و جنایت می کنند اما کسی آن را محکوم نمی کند.

منبع:
خبرگزاری مهر

Related posts

Leave a Comment