خانه / اجتماعی / ریشه تفکرات تیم اقتصادی دولت، سرمایه محور و نئولیبرالیستی

ریشه تفکرات تیم اقتصادی دولت، سرمایه محور و نئولیبرالیستی

تفکر نئولیبرال
ریشه تفکرات تیم اقتصادی دولت، سرمایه محور و نئولیبرالیستی است و اساسا بر اساس این تفکر نمی توانند با اقشار محروم و ضعیف نگه داشته شده ارتباط برقرار و مشکلات آنان را لمس، درک و حل و فصل کنند.
مدیران این دولت که غیر از مزایا و پاداش های فصلی و سالانه ،حقوق های بیست میلیونی و بالاتر دریافت می کنند اساسا مشکلات اقشار محروم به ویژه بازنشستگان و کارگران و…را لمس و درک نمی کنند و در کوچه و خیابان هم رفت و آمد ندارند تا با مشکلات زیر پوستی جامعه آشنا شوند.
غالب نمایندگان مجلس هم اساسا از وقتی وارد مجلس می شوند مشغول لابی و زد و بند با دولتمردان می شوند و وظایف اصلی خود را که قانونگذاری و مهمتر از آن نظارت موثر ، مستمر و فعال بر اجرای قانون است به بوته فراموشی می سپارند و مشغول تجارت و داد ستد می شوند و چیزی که مغفول می ماند حقوق ملت است که آنها به نمایندگی از مردم وارد مجلس شده و به آن سوگند یاد کرده اند.
با این تفکرات اقتصادی و اجتماعی دولتمردان و نمایندگان مجلس که فعلا نقش وکیل الدوله را بجای وکیل ملت بازی می کنند امید چندانی به حل و فصل مشکلات بازنشستگان در کوتاه مدت وجود ندارد.
چون اساسا الویت آنها بازنشستگان و صندوق های بازنشستگی نیست و دولتمردان و مجلسیان در ظاهر خود را مدافع حقوق بازنشستگان نشان می دهند ولی در حقیقت از دید آنها تاریخ مصرف بازنشستگان به اتمام رسیده است و شهروند درجه چندم تلقی می شوند.
تنها راه پیش رو ، همبستگی و اتحاد بازنشستگان دولت اعم از کشوری و لشکری و وارد کردن فشار فزاینده و مداوم بر این مرفهان بی درد ( بزعم فرمایشات بنیان گذار کبیر انقلاب ) و استفاده از تمامی ابزارها و ظرفیت های مطالبه گری است.
فراموش نکنیم تا حدود دو سال پیش که جامعه بازنشستگان متفرق بود و فقط تعداد بسیار معدودی به دنبال مطالبات رسمی و قانونی بودند ،کجا بودیم و هم اکنون که با وحدت نسبی خواسته ها و مطالبات خود را مدام فریاد می زنیم و این تصمیم سازان مجلس و دولت را راحت نمی گذاریم، کجا هستیم.
از نتایج این کوشش دو ساله دوستان لشکری و کشوری حداقل گنجاندن بخشی از حقوق از دست رفته امان در لایحه پیشنهادی اصلاح و دایمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری است که نتیجه دو سال تلاش مستمر فعالان صنفی در فضای حقیقی و مجازی و کانون های بازنشستگی است که البته باید در زمان بررسی لایحه پیشنهادی دولت در مجلس نقائص و کاستی های آن مطابق انتظارات جامعه بازنشستگان رفع و سپس دائمی شود.
به هر حال تا وقتی زنده و پویا هستیم نباید از کوشش و تلاش در جهت مطالبات اجتماعی و صنفی امان دست برداریم و دچار یاس و نا امیدی شویم که مرگ امید و انگیزه و عدم تلاش برای زندگی با کیفیت که حق همه ایرانیان در کشور ثروتمند ایران است، بدترین حالت یاس فلسفی خواهد بود.
وحید محمد زاده – ارسالی : نصراله خلیلی

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی سیدی

همچنین ببینید

آموزش و پرورش

اطلاعیه آموزش و پرورش در خصوص تنبیه بدنی دانش آموز بندرعباسی

قسمتی از اطلاعیه آموزش و پرورش در خصوص تنبیه بدنی دانش آموز بندرعباسی: پس از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت