خانه / اجتماعی / چند خبر سرد وبارانی برای همسان سازی حقوق !!؟

چند خبر سرد وبارانی برای همسان سازی حقوق !!؟

بازنشستگان-لشکری-و-کشوری-1-244x200.jpg" alt="همسان سازی حقوق " width="244" height="200" srcset="http://vajenews.ir/wp-content/uploads/2018/04/همسان-سازی-حقوق-بازنشستگان-لشکری-و-کشوری-1-244x200.jpg 244w, http://vajenews.ir/wp-content/uploads/2018/04/همسان-سازی-حقوق-بازنشستگان-لشکری-و-کشوری-1.jpg 488w" sizes="(max-width: 244px) 100vw, 244px" />
سرپرست اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش
حداقل ۴۰ هزار نفر در سال جاری بازنشسته می‌شوند و در تلاشیم تا کمبود نیرو در سال تحصیلی پیش رو نداشته باشیم.
بخشنامه تبدیل وضعیت خدمتی نیروهای قراردادی ایثارگر در هفته جاری ابلاغ خواهد شد، درباره تبدیل وضعیت سایر کارکنان اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه اجازه تبدیل وضعیت خدمتی نیروهای قراردادی ایثارگر به ما داده شده است و فعلا همین را اجرایی می کنیم.
با این حال تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و پیمانی به رسمی را پیگیر هستیم.
قصد داریم بویژه در بخش آموزش، ان در آستانه بازنشستگی را بیش از سنوات مجاز نگه داریم و بازنشستگی شان را به تعویق بیاندازیم. سال گذشته هم شاهد استمرار خدمت حدود ۴تا ۵ هزار نفر بودیم و این روند ادامه خواهد داشت تا بخش کوچکی از کمبود نیرو جبران شود.
قاسم احمدی لاشکی، نایب رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس :
دولت از سال ۸۸ به ان بدهکار است
آموزش و پرورش برای دریافت سهم خود از سود شرکت‌ها اقدام کند
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مشکلات آموزش و پرورش با وجود افزایش بودجه همچنان برقوت خود باقی است، گفت: آموزش و پرورش باید برای بخذ سهم خود از سود شرکت‌های سودده تلاش کند.
همسان سازی حقوق کارکنان با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور درخصوص افزایش حقوق کارکنان که اخیرا ازسوی وزارتخانه های کشور و جهادکشاورزی مطرح شده بود،اظهارداشت:همه مباحث مربوط به حقوق دستمزدها و فوق العاده ها را درقانون مدیریت خدمات کشوری دیده ایم و قراراست اصلاح و یکپارچه شود، لایحه اصلاحی آن اکنون درنوبت بررسی مجلس است.
واکنش حاجی بابایی به گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره
حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم در گفت‌وگو با خانه ملت در پاسخ به اینکه در برخی خبرها مطرح شده سهم دولت در زمان وزارت شما در آموزش و پرورش به صندوق ذخیره پرداخت نشده است، گفت: در برنامه پنجم توسعه مصوبه‌ای مبنی بر اینکه دولت مبلغی تحت عنوان سهم خود به صندوق ذخیره پرداخت کند، وجود نداشت.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در برنامه پنجم توسعه ماده‌ای درخصوص الزام دولت در پرداخت سهم خود به صندوق ذخیره تصویب نکرده بود به همین دلیل آموزش و پرورش نیز موظف به پرداخت نبود اما در برنامه ششم مجددا سهمی جهت پرداخت توسط دولت در نظر گرفته شد.
وی در ادامه تاکید کرد: قانون برنامه پنجم وظیفه دولت در پرداخت سهم خود به صندوق ذخیره را لغو کرد و در آن زمان فقط از حقوق مبلغی کم شده و به صندوق واریز شد.
عضو کمیسیون بودجه مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان در برنامه ششم مجددا دولت و آموزش و پرورش را موظف به پرداخت سهم خود به صندوق ذخیره کردند این درحالیست که این وزارتخانه از زمان شروع برنامه ششم تاکنون سهم خود را به صندوق پرداخت نکرده است؛ آنچه در این موضوع حائز اهمیت است مشخص شدن اختلاس‌ها و برخورد با افراد خاطی است.
رییس فراکسیون مجلس در پایان افزود: بسیار خوشحالم از اینکه نمایندگان با ۱۸۳ رای تحقیق و تفحص از ذخیره را برای بررسی بیشتر به قوه قضاییه فرستادند؛ از این قوه می‌خواهیم حقوق تضییع شده را به درستی بررسی کند و با افراد خاطی برخورد نماید.
نصراله خلیلی فرهنگی – تهران

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی سیدی

همچنین ببینید

سید حمایت میرزاده

مجلس اجازه هیچ‌گونه واگذاری مدارس دولتی را نمی‌دهد/ نباید از حوزه آموزش انتظار بازدهی اقتصادی داشت

سید حمایت میرزاده: در راستای بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت