خانه / اجتماعی / لزوم تبعیت آموزش و پرورش از تصمیم شورای عالی

لزوم تبعیت آموزش و پرورش از تصمیم شورای عالی

سید محمد جواد ابطحی

مسئولان آموزش وپرورش باید ازتصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی درخصوص برگزاری مجدد آزمون ورودی مدارس سمپاد تبعیت کنند
سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئولان آموزش و پرورش تصیمات گرفته شده حکایت از برگزاری مجدد آزمون ورودی مدارس سمپاد در سال جاری دارد، گفت: یکی از مشکلات اداره کشور عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها و تداخل وظایف است؛ باید مشخص شود شورای عالی انقلاب فرهنگی در چه مواردی اجازه دخالت و بیان نظرات را دارد.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: در سند تحول بنیادین به حذف آزمون ورودی مدارس و کنکور اشاره شده است چراکه این آزمون‌ها استرس‌هایی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند که تاثیرات نامناسبی بر توان علمی، انگیزه، رشد و شکوفایی آنها دارد.
ابطحی بیان کرد: از آنجا که والدین برای قبولی فرزندان خود در این مدارس هزینه‌ای پرداخت کرده بود و برنامه‌ریزهای انجام شده بود بنده نیز مایل بودم امسال آزمون ورودی مدارس برگزار شود اما بهتر بود شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم خود را زودتر اعلام می‌کرد.
وی تاکید کرد: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ورود و دخالت در این موضوع بود باید از ابتدا و زمانی که آموزش و پرورش تصمیم خود مبنی بر حذف مدارس سمپاد را اعلام کرده بود دخالت می‌کرد نه پس از گذشت چندین ماه.
وی اظهار کرد: آموزش و پرورش زیرساخت‌های لازم برای لغو این امتحانات را فراهم کرده بود و با ابلاغ بخشنامه‌ای به مدارس غیردولتی، اجازه برگزاری امتحان ورودی آنها را نیز لغو کرد.
عضو فراکسیون ولایی در مجلس در ادامه بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نه تنها با تصمیمات خود برنامه آموزش و پرورش مبنی بر لغو برگزاری آزمون ورودی مدارس را کنسل کرده است بلکه مطرح می‌کند تصمیم‌گیری در مورد برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در حیطه وظایف و اختیارات این وزارتخانه نیست در حالی که این موضوع مستقیم با آموزش و پرورش در ارتباط است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجا که شورای عالی انقلاب قرهنگی نهادی بالادستی است مسئولان آموزش و پرورش باید از این تصمیم تبعیت کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: خانواده‌ها نگرانی از برگزای مجدد امتحانات نداشته باشند دانش‌آموزان توانمند می‌توانند در فرصت باقی مانده نیز نتیجه خوبی به دست آورد. منبع : خانه ملت
نصراله خلیلی

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی سیدی

همچنین ببینید

سید حمایت میرزاده

مجلس اجازه هیچ‌گونه واگذاری مدارس دولتی را نمی‌دهد/ نباید از حوزه آموزش انتظار بازدهی اقتصادی داشت

سید حمایت میرزاده: در راستای بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت