خانه / تصاویر-تیتر2 / ریاست و اعضای مجمع نمایندگان محترم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی

ریاست و اعضای مجمع نمایندگان محترم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی

 احتراما ، خواسته های قانونی بازنشستگان معزز استان را جهت استجابت و ملاحظه ، در تدوین اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری را ،به شرح ذیل تقدیم مینمایم
از آنجایکه حقوق مسلم بازنشستگان در قانون مذکور ،مصوب مهر ماه سال ۱۳۸۶ ، مغفول و با اجرای ناقص در سال های متمادی ، تضییع شده است ، لذا موارد جایگزین ،جهت اصلاح ماده ۱۰۹ جدید و سایر مواد لایحه تقدیمی معیوب دولت را، بصورت ذیل ، حق مسلم و قانونی بازنشستگان پیشنهاد می نماییم، تا موجب هماهنگی پرداخت و رفع تبعیض و ناعدالتی را فراهم سازید .
ماده ۱۰۹ : دولت مکلف است با تصویب این قانون به منظور رفع تبعیض و نابرابری موجود بین حقوق شاغلین با بازنشستگان کشوری و لشکری سنوات مختلف، که بازنشسته شده یا می شوند، به نحوی تعدیل نماید که طی بازه زمانی دو ساله از آغاز سال ۱۳۹۷حقوق بازنشستگی و وظیفه بگیران صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح را، با اعمال ضریب سالانه ، از آخرین حقوق و فوق العاده های ، بازنشسته همسان و دارای شرایط مشابه در همان دستگاه و در همان سال بازنشسته شده یا می شوند، کمتر نباشد.
تبصره ۱:به منظور جلوگیری از بروز هرگونه شکاف مجدد در آینده بین دریافتی ، مشمول کسورات بازنشستگی، شاغلان با بازنشستگان، هر یک از عوامل افزایش یافت ،به همان نسبت هم زمان به بازنشستگان نیز اعمال شود.
تبصره ۲:آیین نامه اجرایی این ماده حداکثر ظرف دو ماه از تاریخ اجرای این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان ، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،سازمان برنامه و بودجه کشور،وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید
تبصره۳:بار مالی ناشی از اجرای این ماده در بودجه سالانه کل کشور منظور خواهد شد
تبصره۴:اجرای این ماده در سایر صندوق ها وابسته به دستگاه های اجرایی از محل منابع داخلی آن ها به تصویب مراجع ذی صلاح امکان پذیر است.
تبصره۵-دولت موظف است ، دیون حقوقی بازنشستگان، ناشی از عدم اجرای صحیح مواد ۱۲۵ و بند ۲ ماده ۶۸ ( ق م خ ک ) مصوب ۱۳۸۶ را ، محاسبه و در ردیف معوقات دولت ثبت ،و سالانه در بودجه های سنواتی آتی در طول برنامه ششم توسعه پرداخت، و یا بصورت، سهام بنگاه های سود آور در قالب بند (ب) اصل ۴۴ قانون اساسی ،به میزان سهم معوقات هر بازنشسته، واگذار نماید
-در تبصره ذیل ماده ۶۴ جدید ، قید رعایت حداقل نرح تورم در افزایش سنواتی برای بازنشستگان تا رسیدن به سقف ۷ برابر حقوق مبنا ، معین گردد.
– در ماده ۸۵ ، دستگاههای اجرایی را ملزم به تامین بیمه کار آمد، همانند شاغلین به بازنشستگان را تصویب نمایند. و تسهیلات رفاهی شاغل و بازنشسته هر دستگاه یکسان باشد.
-ماده ۱۰۰ مکرر بعلت تناقض با اصول مختلف قانون اساسی ودخالت دولت در وظایف قوه قضائیه کلا ملغی گردد.
با تقدیم احترام .
شورای هماهنگی کانونهای بازنشستگان استان آذربایجان شرقی
عسگر فریاد —- ارسالی : نصراله خلیلی

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

سید حمایت میرزاده

مجلس اجازه هیچ‌گونه واگذاری مدارس دولتی را نمی‌دهد/ نباید از حوزه آموزش انتظار بازدهی اقتصادی داشت

سید حمایت میرزاده: در راستای بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت