باید دانش‌آموزختگان دانشگاه «فرهنگیان» و «رجایی» در اولویت استخدام آموزش و پرورش باشند

دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان
سید حمایت میرزاده در خصوص برگزاری آزمون استخدامی ۱۷ هزار معلم در وزارت آموزش‌و‌پرورش، گفت: دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در همه شهرها شعبه دارد و کار اصلی آن تربیت معلم است و اساتید بسیار خوبی در این دانشگاه‌ها مشغول تدریس هستند، لذا کسانی که وارد آن می‌شوند، به نوعی استخدام‌شده تلقی می‌شوند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت آموزش‌و‌پرورش هر تعداد که نیاز به معلم دارد باید مجوز پذیرش بیشتر را به این دانشگاه‌ها بدهد و از طریق این دانشگاه‌ها جذب صورت گیرد.

وی ادامه داد: معلمی یک موضوع تخصصی است و هر لیسانسه‌ای نمی‌تواند معلم شود. معلم در کنار دورس تخصصی باید شیوه و نوع تدریس و شیوه روانشناسی و تربیتی تدریس را بیاموزد و به همین دلیل این دانشگاه‌ها رسالت تربیت معلم دارند و اساتید این دانشگاه واقفند که دانشجویان این دانشگاه معلم خواهند شد و فیزیکدان و ریاضی‌دان نخواهند شد.

میرزاده تصریح کرد: باید در جذب معلمان، هر تعداد دانش‌آموخته‌ای که در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد، در اولویت قرار بگیرد و اگر این تعداد تعیین و تکلیف شود، کمبود معلم را جبران خواهد کرد.

این نماینده مجلس افزود: اولویت در استخدام باید از دانش‌آموختگان این دو دانشگاه باشد و در اولویت‌های بعدی باید معلمانی که وضعیت آنان مانند حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها چندین سال است که تعیین و تکلیف نشده است، مورد ارزیابی قرار بگیرد و تلاش شود آنها هرچه زودتر جذب آموزش‌و‌پرورش شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه، استخدام معلم باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی صورت بپذیرد، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به‌طور دقیق نظارت دارد و اگر تخلفی در این بابت از طریق وزارت آموزش‌و‌پرورش صورت بگیرد، با متخلفین برخورد خواهد شد.

Related posts

Leave a Comment