خانه / اخبار اقتصادی و معیشتی / چرایی حذف اعتبار مربوط به پاداش پایان خدمت فرهنگیان

چرایی حذف اعتبار مربوط به پاداش پایان خدمت فرهنگیان

 حمیدرضا حاجی بابایی در پاسخ به این پرسش «چرا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای پرداخت پاداش پایان خدمت سهمی اختصاص نیافت؟» اظهار کرد:‌ منبعی که دولت برای پرداخت پاداش پایان خدمت در لایحه بودجه سال ۹۷ معرفی کرد غیرواقعی بود.
وی افزود: در حین بررسی بودجه، دوسوم اعتبارات در نظر گرفته شده از محل صندوق توسعه ملی واقعی شد اما کمیسیون تلفیق از آن دو سوم آموزش و پرورش را در اولویت قرار نداد و هم اکنون دو نقد وارد است، نخست آنکه چرا دولت برای پرداخت پاداش پایان خدمت منبعی را معرفی کرد که برای برداشت یک دلار از آن اذن نداشت و دوم اینکه چرا کمیسیون تلفیق از دو سوم اعتبارات محقق شده از صندوق توسعه ملی، آموزش‌وپرورش را در اولویت قرار نداد؟
رئیس فراکسیون مجلس بیان کرد:‌ چرا دولت حقوق نجومی بگیران را در این جدول لحاظ نکرد؟ نمی‌دانیم چرا هر وقت قرار است اعتباری از منبع محکمی برخوردار نباشد این اعتبار مربوط به است و چرا منابع افراد نجومی بگیر محکم و بدون خدشه تعیین می‌شود؟
حاجی بابایی ادامه داد: دولت باید برای پاداش پایان خدمت منابع واقعی و قابل اعتنا معرفی می‌کرد نه اینکه منابعی معرفی شود که واقعیت ندارد. با توجه به اتفاقی که افتاد و از حدود ۴ میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی در اختیار مجلس و کمیسیون تلفیق قرار داده شد به آموزش‌وپرورش منبعی اختصاص نیافت، پیشنهادهایی برای پرداخت پاداش پایان خدمت داریم.
وی درباره این پیشنهادها گفت:‌ با توجه به اینکه در کمیسیون تلفیق ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منبع جدید از طریق افزایش مالیات‌ها و موارد گوناگون خلق شده است، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت در نظر گرفته شد.
رئیس فراکسیون مجلس خاطرنشان کرد:‌ متاسفانه از محل یک درصد هزینه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها به آموزش‌وپرورش اعتبار قابل توجهی داده نشد.
منبع:تسنیم —— ارسالی : نصراله خلیلی

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

سید حمایت میرزاده

مجلس اجازه هیچ‌گونه واگذاری مدارس دولتی را نمی‌دهد/ نباید از حوزه آموزش انتظار بازدهی اقتصادی داشت

سید حمایت میرزاده: در راستای بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون ...

یک دیدگاه

  1. سردار سلیمانی آموزش و پرورش هم توهستی حاج بابای غیر تو کسی دلسوز معلمان نیست خدایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت