خانه / اسلایدر-تیتر1 / بیانیه بسیار مهم بازنشستگان کشوری ، در خصوص اصلاحیه جدید قانون مدیریت خدمات کشوری وتحلیل کارشناسان !!!

بیانیه بسیار مهم بازنشستگان کشوری ، در خصوص اصلاحیه جدید قانون مدیریت خدمات کشوری وتحلیل کارشناسان !!!

 ما وظیفه داریم که دراین ایام و تاچکش کاری و تصویب نهایی بودجه در مجلس شورای اسلامی درهرنقطه ای از کشور هستیم با نمایندگان خود ازطرق مختلف( تماس، مکاتبه ، پیامک، دیدار حضوری و…. )درارتباط باشیم و وتوضیحات و خواسته های کارشناسانه خود را به شرح زیر ویا آنطوری که تشخیص می دهید به آنها ابلاغ نماییم:

✅زمانی که قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۸۶ تدوین و تصویب شد، فلسفه و هدف آن این بود که نظام پرداخت ها را در بین وزارتخانه ها ونهادها و….کشوربراساس مدارک،سوابق وپست وجداول مربوطه در قانون مدیریت بصورتی همترازنماید که حقوق و پرداختی های شاغلین وبازنشستگان درشرایط یکسان همسان گردند ،ولی در ادامه دیدیم که با نظام های پرداخت متفاوت و ناعادلانه ای روبرو شدیم ، کارمندان اداری بعضی از وزارتخانه ها، قضات، موسسات مالی و اعتباری و بانک ها و برخی موسسات دولتی هر کدام بر اساس یک نظام مختص به خود حقوق و مزایای کارکنان را پرداخت کردند که این چندگانگی مشکل ایجاد نمود،درصورتی که هدف قانون مدیریت خدمات کشوری برای از بین بردن این چندگانگی در پرداخت ها است، پس از ابلاغ آن و در عمل، هردستگاهی صدماتی به قانون مدیریت خدمات کشوری زدند که کارکردهای اصلی خود را از دست داد.
درصورتی که در دوران آزمایشی باید با دقت، جامعیت و حساسیت بالایی توسط سازمان مدیریت ،دولت ومجلس بررسی ومطرح میشد، ولی دیدیم که چندبار با درخواست دولت و مجوز مجلس، برای فراراز تغییرات و تعدیل حقوق های نهادهای خارج از شمول این قانون ،دوره آزمایشی آنرا تمدید کرده اند،واین روند ناعادلانه متاسفانه توسط مسئولین ادامه دارد که بیشترین ظلم و بی عدالتی در جامعه در حق وحقوق بازنشستگان فرهیخته کشوراست و ….
برهمین اساس ما بازنشستگان کل کشور خواستار :

۱- اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۸۶ برای رفع تبعیض واختلاف میان حقوق بازنشستگان بادیگر نهادها هستیم . (اصل همترازی حقوق ها طبق ماده ۶۴ قانون مدیریت ومطابق نرخ تورم وبه تبع آن اجرای قانونی مواد،۸۵ ،۱۰۹، ۱۲۵ و ۱۲۶). واگر اصلاحی در این قانون قرا است صورت گیردبرپایه و اساس رفع کامل مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان باشد .

۲- تخصیص اعتبار لازم از محل منابع مشخص و قابل وصول دربودجه ۹۷برای اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری درراستای حل مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان بطور کامل از دیگر خواستهای بازنشستگان کشوری است.

⭕️متاسفانه نتایج پیگیریهای ما درماههای اخیر وپس از چندین سال هنوز جواب نداده ، زیرا عزم واراده ای از طرف مسئولین برای حل مشکلات معیشتی ودرمانی بازنشستگان وجود ندارد!!

۱- برخلاف پیگیریها ومذاکرات و دیدارها با تک تک نمایندگان مجلس متاسفانه اعتبار لازم وکافی در کمسیون تلفیق بودجه برای همترازی وهمسان سازی حقوق بازنشستگان تخصیص نیافت که حاکی از عدم دانایی و توانایی نمایندگان مجلس در رفع مشکلات صنفی بازنشستگان می باشد.

۲-وازطرف دیگر اصلاحیه لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری که به مجلس ارائه شده حاکی از ضایع و پایمال نمودن حق وحقوق بازنشستگان بصورت مادام العمر می باشد وبطور مستقیم در ارتباط با بند فوق می باشد و……
برهمین اساس ما بازنشستگان کشوری از همه دعوت به تجمع صرفا صنفی می نماییم.

✅بشکن باورهایی راکه از تو یک زندانی ساخته ، بی ان که بدانی ……. مذاکره بدون تجمع ، آب در هاون کوبیدن است ،سالهای گذشته تجربه این کار را داشتیم ونتیجه اش را به وضوح مشاهده کردیم . امسال این تجربه تلخ را تکرا ر نخواهیم کرد .با صلابت ومتحد با خانواده می آییم .

بازنشستگان کشوری

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

سید حمایت میرزاده

مجلس اجازه هیچ‌گونه واگذاری مدارس دولتی را نمی‌دهد/ نباید از حوزه آموزش انتظار بازدهی اقتصادی داشت

سید حمایت میرزاده: در راستای بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت