خانه / اخبار آموزش و پرورش / اخبار آموزش و پرورش کشور / جوابیه اداره کل آموزش وپرورش چهار محال وبختیاری

جوابیه اداره کل آموزش وپرورش چهار محال وبختیاری

اخبار  در پی انتشار خبری با عنوان (عبور دلهره آور دانش آموزان از رودخانه با سیم بکسل ) در رسانه ها، اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد :

?روستای نساء کوه از روستاهای کم جمعیت منطقه عشایری لردگان است که در حد فاصل مرز استان چهارمحال و بختیاری و استان کهگیلویه و بویر احمد واقع گردیده است.
رودخانه خرسان مرز جغرافیایی بین دو استان را در این منطقه تعیین می کند ولی ساکنان این روستا چند خانواده اندک عشایری هستند که در آن سوی رودخانه و در دو محل مجزا با فاصله دو کیلومتر از همدیگر ساکن شده اند .
?کل دانش آموزان این روستای دو قسمتی چهار نفرند که سه نفر از آنان در دوره ابتدایی و یک نفر در سال اول متوسطه اول تحصیل می کنند دو نفر از دانش آموزان از طریق یک پل ارتباطی قدیمی و با طی یک فاصله چهار کیلومتری به این سوی رودخانه به مدرسه می آیند و دو نفر دیگر که فاصله بیشتری با پل داشتند به جای پیمودن فاصله تا پل، از میانبر و با استفاده از ابزار سیم فلزی (جره) به این سوی رودخانه می آمدند.
? بعد از اطلاع از موضوع اقدامات لازم انجام شد و هم یک شیفت برای دو دانش آموز یاد شده اعزام گردید هم در تدارک ایجاد یک مدرسه پیش ساخته تا زمان ساخت مدرسه مناسب در روستا با کمک خیرین هستیم و تا زمان ایجاد پل ارتباطی مناسب توسط مسئولین مربوطه سیستم ارتباطی(جره) به شکلی مطمئن تر اصلاح و ترمیم گردیده. لازم به یاد آوری است که طی دو سال گذشته برای بیش از ۱۰ روستای کم جمعیت استان برای اولین بار اعزام گردیده است.
☑️برای اعزام و ماندگاری در چنین روستاهایی نیاز به ایجاد حداقل امکانات و زیر ساختهایی چون ساخت ، پل و جاده و مدرسه و برق و آب و .‌‌.. است تا مقدمات آموزش و تداوم آن فراهم گردد.
❇️فیلم و عکس و خبر مربوط به دانش آموزان این روستا نیز توسط فداکار و خیر اندیش «علی تیرگیر» برای جلب کمک های خیرین منتشر گردیده است.

 

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

کنکور

افزایش سهم‌ سوابق تحصیلی در کنکور از ۳۰ به ۴۰ درصد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از پیشنهاد افزایش سهم‌ سوابق تحصیلی از ۳۰ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت