بطحایی: منتظریم مجلس تکلیف معلمان حق التدریسی را تعیین کند

اخبار فرهنگیان: وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریسی به خصوص در شهرهای کوچک و دور افتاده توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، سید محمد بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ابتدا درباره تصمیمات اتخاذ شده برای خلوت تر شدن کلاسهای درس گفت: این موضوع تحت عنوان تراکم دانش آموز در کلاس مطرح است که ما نُرم تعریف شده‌ای را در کشور به تفکیک شهر و روستا در دوره‌های مختلف آموزشی داریم.

وی ادامه داد: ضمن تایید این مطلب که امکان دارد در بعضی مناطق، این تراکم نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده باشد، اما هنوز با آن استاندارد و خط قرمز فاصله دارد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تراکم کلاس در بعضی موارد به جهت اینکه فضای کلاس استاندارد نبوده کاهش پیدا کرده. مثلا جایی بوده که برای کلاس ساخته نشده بود اما به اجبار تبدیل به کلاس شده که در اینجا تعداد دانش آموزانی که می توانستند در کلاس حاضر باشند کمتر شده و میانگین منطقه را پایین آورده است که در این موارد چاره دیگری وجود ندارد.

بطحایی در خصوص بحث استخدامی بعضی معلمان حق التدریسی در شهرهای کوچک و دور افتاده نیز گفت: مجلس اخیرا کلیات طرحی را به تصویب رسانده و جزئیات آن قرار است در کمیسیون بررسی شود که ما منتظریم آن طرح در خصوص نحوه به کارگیری نیروهای حق التدریسی برای آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند. اما تا آن زمان که آن طرح به تصویب برسد، استفاده از همکاران عزیزمان که حق التدریسی هستند کما فی السابق است.

وی افزود: امیدوارم با اهمیت و اولویتی که این موضوع دارد، مجلس این طرح را با لحاظ نظرات کارشناسی وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام

Related posts

One Thought to “بطحایی: منتظریم مجلس تکلیف معلمان حق التدریسی را تعیین کند”

  1. ساده لوح

    قبلا نشریه های دیواری بود که می شد نبوغ و نوآوری دانش آموزان را به بوته ی آزمایش گذاشت اما حالا با این موضوع جابر فقط خانواده ها را در معرض یک مشکل و دردسر گذاشته اند همانطوری که کتب درسی را از موضوعات پر مایه قدیمی خالی کرده و در عوض همه دروس را با تاریخ عرب و دینی پر کرده اند ریاضی که اصلا امکان راهنمایی از طرف بزرگترها نیست چون نحوه و روشها را در جمع و تقسیم و اضافه و….عوض کرده به همین دلیل دست والدین را برای راهنمایی و کمک به یادگیری فرزندان بریده اند کلا بار علمی دروس کاهش یافته و هر روز هم این روشها و آموزش را با تغییرات در سطوح مدیران نیز تغییر و دچار فرسایش میشود البته تقصیر دبیران نیست آنها هم از این تصمیمات سلیقه ای خسته شده اند

Leave a Comment