خانه / اخبار اقتصادی و معیشتی / شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان وارد بورس می شوند

شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان وارد بورس می شوند

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با اشاره به چالش های موجود بر سر راه موسسه و شرکت های تابعه به تشریح راهبردهای اصلی موسسه و راهکارهایی برای رسیدن به وضعیت مطلوب از طریق اصلاح روند ها و ساختارها پرداخت.

 
به گزارش خبرگزاری ، مهدی نیکدل در همایش مدیران صندوق ذخیره با هدف راهبردها و سیاست‌ها با هدف اصلاح ساختار سازمانی تصریح کرد: در حال حاضر مانده سهم الشرکه اعضا بیش از ٤٣ هزار میلیارد ریال است که بیش از ٦٧ درصد مربوط به سود ناشی از فعالیت های اقتصادی موسسه طی دو دهه گذشته بوده در حالی که ٨ درصد آن سهم واریزی دولت و ٢٥ درصد نیز سهم واریزی اعضا است.
 
 
مدیرعامل موسسه با اشاره به پرداخت بیش از ٣٠٠٠ میلیارد ریال سهم الشرکه به بازنشسته عضو موسسه در سال مالی ١٣٩٥ و همچنین پرداخت حدود ٢٨٠٠ میلیارد ریال از ابتدای مهر ٩٥ گفت: افزایش تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش در سال های اخیر از یک سو و افزایش میزان دریافتی اعضای موسسه از سوی دیگر باعث شده که منابع خروجی موسسه به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند به طوری که در سه سال آینده بیش از ١٧٠٠٠ میلیارد ریال برای پرداخت به بازنشستگان نیاز است.
 
 
وی افزود: انجام چنین تعهدات سنگینی نیازمند همکاری تمامی شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره و این مهم از طریق افزایش سودآوری و اصلاح ساختار سازمانی امکان پذیر است.
 
 
مدیرعامل موسسه اظهار داشت: در این راستا راهبردهای اصلی ما ایجاد سازمانی چابک‌، دانش بنیان (IT Base)، بهره‌ور و اقتصادی؛ حرکت به سمت مدیریت سرمایه و خروج از تصدی‌گری با در نظر گرفتن محدودیت‌ها؛ انضباط مالی‌، شفافیت و نظارت بیشتر با حضور در بازار سهام و رعایت استانداردهای بورسی؛ اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری با الزام به رعایت معیارهای اقتصادی در ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها و رعایت حقوق ذی‌نفعان صندوق با رویکرد اعتماد‌سازی در بین است.
 
 
نیکدل تصریح کرد: استقرارنظام حاکمیت شرکتی، تحول نظام برنامه ریزی استراتژیک، ارتقای کنترل‌های نظارتی بر شرکت‌های زیرمجموعه و اصلاح چارت سازمانی از مهم ترین اولویت های موسسه در سال مالی جاری خواهد بود که برخی از آنها انجام شده و برخی دیگر در دست اقدام است.
 
 
وی همچنین از محاسبه بهره مالکانه برای اعضا موسسه خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم که شرکت های تابعه موسسه را وارد بورس کنیم و نیز به عنوان سهامدار موسسه محسوب شوند که در هر زمان قادر به فروش سهام خود باشند.
">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

چه کسی مُقَصّر است؟ دولتمردان وقانون گذران یا بازنشستگان

اخبار  اصل ۵۶ قانون اساسی میگوید: ‌‌”حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداوند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت