خانه / اخبار آموزش و پرورش / اخبار آموزش و پرورش کشور / المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ در ایران برگزار می شود

المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ در ایران برگزار می شود

رئیس المپیاد جهانی کامیپوتر ۲۰۱۷ گفت: المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ از ۶ تا ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری ، محمدعلی آبام رئیس المپیاد جهانی کامیپوتر ۲۰۱۷ در نشست خبری که امروز در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، اظهار داشت: المپیاد جهانی کامپیوتر از سال ۱۹۸۹ کار خود را شروع کرد و قرار است المپیاد جهانی ۲۰۱۷ کامپیوتر در ایران برگزار شود.

وی در خصوص میزبانی ایران در المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ گفت: کمیته بین‌المللی درخواست‌ کشورها را برای میزبانی بررسی می‌کند که ما در سال ۲۰۱۲ در المپیاد کامپیوتر که در ایتالیا برگزار می‌شد پیشنهاد میزبانی را ارائه کردیم و با برگزاری این المپیاد در سال ۲۰۱۷ در ایران موافقت شد که وزارت آموزش و پرورش مجری برگزاری این المپیاد است.

آبام به کمیته‌های المپیاد کامپیوتر اشاره کرد و افزود: این کمیته‌ها شامل فنی، علمی و آموزشی، پشتیبانی و مالی است که در حال حاضر اعضای سه کمیته در ایران حضور دارند و جلسات برگزار شده است.

وی با بیان اینکه المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ از ۶ تا ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ در تهران برگزار می‌شود، گفت: مسابقات در هتل آزادی و هتل اوین برگزار شده و تمام تمهیدات پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه ۲ روز برنامه گردشگری مانند بازدید از موزه فرش، کاخ گلستان، کاخ سعدآباد پیش‌بینی شده است تا آنها با فرهنگ ایران آشنا شوند.

آبام در خصوص نحوه انتخاب دانش‌آموزان شرکت‌کننده در المپیاد در ایران گفت: بین ۵ تا ۱۰ هزار نفر در مرحله اول المپیاد شرکت می‌کنند که هزار نفر به مرحله دوم می‌روند؛ در مرحله دوم ۸۰ نفر برگزیده می‌شوند و در مرحله دوره تابستان ۴۰ نفر انتخاب می‌شوند و در نهایت ۸ نفر انتخاب شده و ۴ نفر به مسابقات اعزام می‌شوند اما امسال چون ایران میزبان است تیم دوم نیز داریم که به صورت غیر رسمی شرکت می‌کنند و امتیاز آنها در نتایج المپیاد محاسبه نمی‌شود.

وی در خصوص سن شرکت‌کنندگان در المپیاد گفت: حداکثر سن ۱۸ سال است و در ایران دانش‌آموزان سال دوم و سوم دبیرستان شرکت می‌کنند ولی در بعضی از کشورها سن شرکت‌کنندگان کمتر است.

وی در خصوص جوایز این مسابقه گفت: این مسابقه جوایز نقدی ندارد و صرفاً مدال داده می‌‌شود و به نفر اول مسابقات نیز یک جام اهدا می‌شود.

آبام در خصوص بودجه این مسابقات نیز گفت: دولت قبول کرده است که بودجه مسابقات را تأمین کند و آموزش و پرورش فقط مجری است. 

حمید ضرابی‌زاده رئیس کمیته فنی المپیاد کامپیوتر ۲۰۱۷ در این نشست اظهار داشت: المپیاد جهانی کامیپوتر، بزرگترین مسابقه برنامه‌نویسی در جهان است که در طی ۲ روز مسائل الگوریتمی مطرح می‌شود که در هر دروس داوطلبان باید سه مسئله را حل کنند و هر مسئله ۴ تا ۸ زیر مسئله دارد.

وی افزود: سؤالات علمی از کشورهای مختلف مطرح می‌شود و کمیته بین‌المللی مسئول ارزیابی است که برای المپیاد ۲۰۱۷ ، سؤالات در روز گذشته انتخاب شد و اکنون در مرحله آماده‌سازی است.

ضرابی‌زاده با بیان اینکه ۳۲۰ شرکت‌کننده در این دوره از المپیاد شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: انتقال کامل تجهیزات و بررسی و بازدیدها از محل مسابقه صورت گرفته است.

وی در خصوص امنیت سؤالات المپیاد نیز تصریح کرد: سؤالات به صورت رمز طراحی می‌شود ضمن اینکه امسال سیستم ویژه‌ای آماده کردیم که سطح امنیت را بالا ببریم و سؤالات یک روز قبل از برگزاری مسابقات به نمایندگان کشورها ارائه می‌شود تا ترجمه شود ودر این یکروز، دانش‌آموزان شرکت‌کننده در قرنطینه هستند و اجازه استفاده از تلفن، اینترنت و ارتباطات را ندارند.

انتهای پیام/

">

جدیدترین ان "> اخبار ان و ">اخبار و اخبار دانش آموزان را در مطالعه کنید.

اجاره ویلا (اجاره شبانه – با تخفیف و بهترین شرایط)

اجاره روزانه ویلا (در مشهد-کیش-قشم-شمال)

اجاره ویلا در شمال

خرید آپارتمان در تهران (نقدی – قسطی – با وام و بهترین شرایط)

طراحی سایت املاک

اقدام پژوهی


گزارش تخصصی

درباره ی admin

همچنین ببینید

چه کسی مُقَصّر است؟ دولتمردان وقانون گذران یا بازنشستگان

اخبار  اصل ۵۶ قانون اساسی میگوید: ‌‌”حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداوند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امارگیر سایت