دو بازداشتی اخیر صندوق ذخیره ۱۶۰۰ میلیارد معوقه بانکی دارند/ سوال جدی بازپرس از ۴ وزیر/ بازداشت مدیر عامل نیکو

اخبار معلمان

اخبار آموزش و پرورش سخنگوی قوه قضاییه گفت: دو نفر دیگر که در رابطه با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شدند هزار میلیارد تومان و 600 میلیارد تومان معوقه بانکی دارند. این معوقات برای 10 سال پیش نبوده است و جدید اتفاق افتاده است.

 

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در ادامه نشست خود گفت: چرا باید معوقات بانکی تکرار شود چه کسی مسبب ایجاد این معوقات است و با چه کسی باید برخورد شود اینکه 1350 میلیارد تومان فقط برای یک نفر و در یک بانک باشد چطور اتفاق افتاده است. البته بانک اعلام کرده این پول در جایی که لازم بوده خرج نشده است.

وی افزود: دو نفر دیگر که در رابطه با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شدند هزار میلیارد تومان و 600 میلیارد تومان معوقه بانکی دارند. این معوقات برای 10 سال پیش نبوده است و جدید اتفاق افتاده است.

معاون اول قوه قضاییه افزود: البته بخشی از ایجاد این مشکلات نیز مربوط به تحریم‌ها می‌شود و البته هنوز که هنوز است تحریم‌ها را برنداشته‌اند و سیستم بانکی ما نمی‌تواند مبادلات ارزی داشته باشد.

اژه‌ای گفت: چه کسانی در این بین مقصر هستند. بازپرس این پرونده به بررسی‌ها پرداخته است و مدیرعامل شرکت نیکو را بازداشت کرد و افراد دیگری نیز مورد بازجویی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: باید آسیب‌شناسی لازم توسط دستگا‌ه‌های ذی‌ربط در این خصوص صورت بگیرد و مکرر این موضوع را گوشزد کرده‌ایم.

وی افزود: در پرونده بابک زنجانی 4 وزیر سابق مورد سوال جدی بازپرس قرار گرفتند از رئیس بانک مرکزی تحقیق شد و 30 مدیر در رده‌های مختلف و در دستگاه‌های مختلف بازجویی شدند و سرجمع 12نفر را بازداشت کردیم.

انتهای پیام/

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید