دفتر خاطرات معلمان بازنشسته پر از اشک و نشاط و گلایه ها

اخبار آموزش و پرورش

نصراله خلیلی
اخبار آموزش و پرورش به خدا عزت نفس و بزرگ منشی و مشقت معیشتی معلمان شاغل وبازنشسته هم حد مرزی دارد.من اعتقا د دارم که کمتر بگوییم “خواسته ما صنفی است  نه سیاسی ، فریا دعدالتخواهی با ید از حنجره معلم گاهی تراوش کندتا مسئولان به عمق فاجعه زندگی پراز خاطره های مشقت بار معلمان بازنشسته آگاهی یابند وکاملا توجیه باشند ..حتی آنان که کارمند نیستند مگر از منا بع این کشور سهمی ندارند؟
خانواده ای که توان خرید نیازهای اساسی خود را ندارد و به دنبا ل نرخ واقعی تورم و نجات از بیکاری و ارزانی می گردد تا شرمنده نزد خانواده نباشد خط فقر در دست ناتوان همین بندگان خداست .درست در یک قدمی ما و ما عا بری بی تفاوت ، فقط گذر می کنیم و آمارها را نگاه می کنیم. وقتی در شهری در کشور رومانی سوار شدن اتوبوس های شهری را برای مسافرینی که کتاب می خوانند مجانی کرده است و کرایه دریافت نمی کنند ضمن ترویج و گسترش فرهنگ مطا لعه وکتاب خوانی نوعی مبارزه با فقر و کم سوادی هم است. معلمان انسان های شریف و قانعی هستند که زیا ده خواه نیستند آنان شایسته بهترین تکریم ها و ثواب نزد خدا هستند لذا از فقر نمی نالند آنان از فرق بی تاب وتحمل این همه بی انصافی برایشان قابل هضم نیست لذا شایسته است به منظور حفظ کرامت انسانی ومعیشت بازنشستگان فرهنگی موارد فوق مورد توجه جدی دولتمردان در تصمیم گیری کلان کشور قرار بگیرد .
.1-همسان سازی حقوق ومزایاو دریافتی ماهیانه بازنشستگان سایر ادارات دولتی و ارگان های دیگر و شاغلین بر اساس مدرک تحصیلی و سوابق
2- اصلاح حکم های حقوقی طبق مواد 68و 125 قانون مدیریت خدمات کشوری از سال 1386و جبران دیرکرد ناشی از آن
3-تجمیع بیمه های بازنشستگان فرهنگی در قلب بیمه کارآمد فراگیر برای درمان همه ی بیماری های دوران کهولت
4- رساندن حداقل حقوق به بالای خط فقر
5-واریز کلیه مطالبات سنوات گذشته براساس گذشته بر اساس نرخ جدید
5-رفع تبعیض در میزان حقوق بازنشستگان همتراز قدیم وجدید
اما به واقعیت موضوع نگاه کنیم، به معیشت و منزلت عده ای که با آبرومندی شب را به صبح می رساندند و عرق شرم در پیشانی می چرخانند اما با بزرگواری شکوه ای از روزگار ندارند اشک و نشاط با گلایه های نارضایتی با بهترین دستمال کاغذی درجه یک پاک و آمیخته به شرم می شود. فقر در همه جا پرسه می زند در بین بازنشستگان فرهنگی که از حداقل های زندگی محروم و سال ها مظلومیت خود را درتمام اعتراضات و خواسته های حق گوی خود مقابل خانه ملت بیان نمودند. بدین منظور در خط های کاغذ با قلم سنگین آه و دریغ با کاسه صبر و بزرگواری محرومیت و مظلومیت خود را این گونه نگاشته اند تا وجدان بیداری و قاضی منصفی از سر تدبیر و عدالت پاسخگو باشد درست همان جاست همان کسانیکه هر روز  در مقابل جعبه جادویی با اشک انتظار نشسته اند تا روزی اخبار قانون همترازی در نظام پرداخت دستمزدها آنان را از لابلای قوانین تبعیض آمیز رنگ و بوی عدالت با طعم میوه شیرین مساوات کام های تشنه سرو قامتان را شیرین کند دقیقا همان جاست خدایا ستاره های آسمانت را سقف خانه دوستان و همکارانم کن تا زندگیشان مانند ستاره ها بدرخشند.. آن چیز که عریانی هم نیست فقر چیزی نداشتن است ولی آن چیز پول نیست شاید طلا و غذا هم نباشد فقر همان گرد و غبار و زنگارهایی است از جنس غفلت و بی انصافی و زیاد خواهی بعضی از انسان های مادی که خدا را فراموش کرده و به ظواهر دنیای مادی می گردند و حرص جمع آوری مال دارند و به دیگران اجحاف و از اعتماد مردم سوء استفاده و موقعیت های اجتماعی را به نام خود سند و رقم می زنند واز پذیرفتن حقایق گریزان و چشمان شان پف  کرده و چوب غفلت را از سر نادانی به روح و جسم ما می کوبند و شاید گرد و خاکی است که بر کتاب های کهنه کتاب فروشی نشسته و به فروش نرفته و سرانه مطا لعه در کشور به پایین ترین حد خود تنزل کرده است و کتابی در طاقچه اتاقی سال ها به فراموشی سپرده شده و یا کسی آن را نخوانده است . فقر پوست موزی است که از پنجره ماشینی به بیرون انداخته می شود و چهره شهر را نا زیبا و حقوق شهروندی را ضایع می کند. فقر همان تیغه های سنگین ماشین هایی است که ورق های کتابی را خورد می کند و یا کودکی برای سیر کردن شکم خود مجبور است روزی خود را از زباله بدست آورد دستان و صورتش با رو سیاهی زغا ل زمستان آغشته اما باطنش خالص و بی ریاست و شاکر نعمات خداوند ..فقر نگاه تحقیر آمیز فردی است که مشکلات مردمی را درک نمی کند فقط به رفاه و آسایش جهان مادی می اندیشد و دیگران را کوچک می پندارد. بعضی انسان ها با داشتن رفاه و آسایش و مکنت فراوان فقیر هستند چون اندیشه ی فقیرانه دارند بی سخاوت و بدون مطا لعه روزگار را سپری می کنند .

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

یک دیدگاه برای “دفتر خاطرات معلمان بازنشسته پر از اشک و نشاط و گلایه ها”

  1. عدل تنها

    مطمئن باشید که تاهست همین هست چون بایدازسهم خودشان بزنندتا به ما چیزی برسد وامروزکمترکسی راضی هست به اینکه سهم خودش کم شودتاسهم دیگران افزایش یابد..بازنشستگان فرهنگی به اندازه پرتقالهای یخ زده شمــــال هم ارزش ندارند والا فکری مثل پرتقالها برامون میکردن ..

پیام بگذارید