از چشم انتظاری مربیان پیش‌دبستانی تا وجود نیروهای مازاد در آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش با وجود اینکه مربیان با کم‌ترین حقوق و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی منتظر اجرای قانونی هستند که به تصویب رسیده اما مسؤولان آموزش و پرورش این موضوع را خارج از حیطه وظایف قانونی خود می‌دانند.

 

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان از ساری، با وجود گذشت مدت دو سال از تصویب قانون حق‌التدریس مربیان پیش‌دبستانی، تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

از ابتدای امسال شاهد تجمع مربیان پیش‌دبستانی مقابل استانداری مازندران بودیم که خواهان حق‌التدریس شدن خود بودند که از دو سال گذشته چشم‌انتظار آن هستند.

با وجود اینکه این مربیان با کم‌ترین حقوق و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی منتظر اجرای قانونی هستند که به تصویب رسیده اما مسؤولان آموزش و پرورش این موضوع را خارج از حیطه وظایف قانونی خود می‌دانند.

* حق‌التدریس شدن مربیان پیش‌دبستانی بخشنامه وزارتی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه این قانون برای برخی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی است که اعلام می‌شود.

علی قاسمی با بیان اینکه در این زمینه برخلاف دستورالعمل و مقررات رفتار نکردیم، اضافه کرد: براساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، بخشنامه وزارتی را به شهرستان‌ها ارسال کردیم تا آخرین اطلاعات را دریافت کنیم.

وی با اشاره به اینکه مربیان پیش‌دبستانی نسبت به بخشنامه اطلاعات لازم را دریافت کردند، بیان کرد: این بخشنامه وزارتی است و از حوزه اختیارات ما خارج است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به‌دلیل وجود نیروهای مازاد در آموزش و پرورش نمی‌توانیم این تعداد نیروها را سامان‌دهی کنیم تا وزارت‌خانه به ما دستور جذب نیرو دهد.

قاسمی در پایان گفت: توان ما در حد جذب تعدادی از نیروها بوده که آن هم براساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش است.

همچنان آموزش و پرورش از وجود نیروهای مازاد گلایه دارد در حالی‌که بسیاری از مدارس ابتدایی از کمبود معلم رنج می‌برند.

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید