شرط ادامه تحصیل معلمان/ راهکار تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره ادامه تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان گفت: ادامه تحصیل معلمان باید به گونه‌ای باشد که مخل حضور آنها در کلاس درس نباشد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، محمود مهرمحمدی درباره ادامه تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل برای کسانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند امکان‌پذیر نیست. در واقع یک بسته سیاستی برای دانشجو ـ معلمان در نظر گرفته شده که آنها براساس آن موظف هستند بعد از فارغ‌التحصیلی بلافاصله سر کلاس درس بروند.

وی افزود: ادامه تحصیل معلمان باید به گونه‌ای باشد که مخل حضور آنها در کلاس درس نباشند. معلمان می‌توانند  از ظرفیت دانشگاه‌های آموزش عالی استفاده کنند و اگر بخواهند در دانشگاه فرهنگیان حضور یابند، باید حداقل سه  سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش داشته باشند و سپس  اقدام کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره راهکار آموزش و پرورش برای تامین نیروی انسانی در سال های آتی که حتی گفته می‌شود شمار بازنشستگان به 100 هزار نفر در سال می‌رسد گفت: در برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی کردیم دانشگاه خود را مهیای پذیرش 78 هزار دانشجو ـ معلم تا افق چشم انداز 1404 کند. براین اساس سالانه بالغ بر 34 هزار خروجی برای آموزش و پرورش خواهیم داشت.

مهرمحمدی افزود: برآورد نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش حکایت از آن دارد که این وزارتخانه با موج گسترده نیروهای بازنشسته در آینده مواجه است و نیاز آن بیشتر از برنامه ما برای جذب نیرو است.  در هیات امنای دانشگاه این مساله دیده شده و ما برای تربیت نیروی انسانی مابه‌التفاوت نیاز واقعی دانشگاه با ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان ماموریت پیدا کرده‌ایم تا از طریق جلب مشارکت دانشگاه‌های دیگر اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: ماموریت ما تربیت با کیفیت نیروی انسانی است و مدیریت فرآیند تامین نیازهای باقیمانده آموزش و پرورش از طریق مشارکت سایر نهادهای دانشگاهی را دنبال می‌کنیم.
 

انتهای پیام

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

3 دیدگاه برای “شرط ادامه تحصیل معلمان/ راهکار تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش”

 1. هاجر

  باسلام تا پارسال دولت عدم تحصیل بخاطر مدرک معادلو بهونه کرده بود از پارسال معادلو برداشتن خوشحال از اینکه ادامه میدیم امسالم اعمال یک بار رو مطرح کردن واقعا درد دارد آزاد از روزهای بیکاری درس بخونی و بگن اعمال نمیشه خواهشا پیگیری و گرنه دلسرد دلسرد ادامه میدیم

 2. رامید وار

  وقتی مدرک اعمال نمیشه چه درس خوندنی
  کی ارزش قائل میشه

 3. نیره طاهری

  اینجانب اموزگار20 سالدراموزش وپرورش هستم مدرکم دیپلم نظام قدیم دوست دارم به تحصیل ادامه دهم نظرم این است درصورت امکان برای مادرروزهای پنج شنبه وجمعه کلاس بگذارند تابتوانیم مدرک خودراارتقادهیم ازطرفی علم خودرا.

پیام بگذارید