برنامه‌های ورزشی دانشجومعلمان افزایش می‌یابد

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش: معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: برنامه‌های ورزشی دانشجومعلمان را افزایش خواهیم داد، چرا که معلم سالم و توانا می‌تواند دانش‌آموز توانمند تربیت کند.

 

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، عباس قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در خصوص جشنواره ورزش‌های همگانی و بازی‌های بومی و محلی اظهار داشت: بر اساس نظر جامعه شناسان و مردم شناسان، فرهنگ هر ملت مجموعه‌ای از عقاید، آداب و رسوم و اعتقادات اجتماعی آنهاست.

وی ادامه داد: فرهنگ دو رویه مادی و معنوی دارد که رویه معنوی در درون فرهنگ‌ها قرار دارد و شامل آداب و رسومی است که سبب پیوند اقوام می‌شود و همین آداب و رسوم است که ما ایرانیان را از خزر تا خلیج فارس به هم پیوند داده است.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: این آداب و رسوم با چیزهای کوچک و بازی‌های ساده مانند بازی‌های «هفت سنگ» و «وسطی» که هر کدام آموزش‌های بسیاری داشتند، انجام می‌گرفته است.

قنبری با اشاره به بازی هفت سنگ، خاطرنشان کرد: بازی‌های بومی و محلی فقط بازی نبودند، بلکه آموزش نیز در آن انجام می‌شد؛ به عنوان نمونه در هفت سنگ شمارش را یاد می گرفتیم و آموختیم سنگ بنا را درست بچینیم، با یکدیگر متحد باشیم و یاد گرفتیم که هر لحظه ممکن است، مشکلی پیش بیاید که باید با هم آن را حل کنیم.

وی با اشاره به گسترش فضای مجازی، آن را باعث کمرنگ شدن فضای جمعی و همدلی دانست.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: 2500 دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در 15 روز در دانشگاه زنجان گرد هم آمدند و به رقابت پرداختند؛ اقداماتی همچون تهیه بسته‌های آموزشی، فعال کردن انجمن‌های ورزشی و برگزاری کارگاه‌های مختلف برای اساتید را انجام دادیم.

وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان در رشته کشتی در مسابقات دانشگاه‌های کشور اول شد و در بین 110 دانشگاه مقام 13 را به‌دست آورد، در حالی‌که برای اولین بار در این مسابقات شرکت می‌کرد.

قنبری خاطرنشان کرد: برنامه‌های اداره کل تربیت بدنی و معاونت دانشجویی دانشگاه فرهنگیان را افزایش خواهیم داد، چراکه معلم سالم و توانا می‌تواند دانش آموز توانمند تربیت کند و دانش‌آموز را در راستای حرکت برای رشد کشور پیش ببرد.

انتهای پیام/

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید