5900مدرسه میزبان طرح “تعالی مدیریت مدرسه”

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش: مسئول کارگروه تخصصی برنامه تعالی مدرسه وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته 5900 مدرسه در طرح تعالی مدیریت مدرسه شرکت داشتند.

“عظیم محبی” در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان ، اظهار کرد: طرح “تعالی مدیریت مدرسه” سال گذشته تقریبا آزمایشی انجام شد، اما امسال به یک برنامه مدون و عملیاتی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 5900 مدرسه در این طرح شرکت داشتند، عنوان کرد: این مدارس در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، هنرستان و فنی و حرفه‌ای بودند.

مدیرکل دفتر آموزش دوره متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش افزود: برنامه ریزی شده بود که امسال برنامه تعالی مدیریت مدرسه در حدود دو برابر مدارس سال گذشته اجراء شود، اما فشار چندانی به استان‌ها وارد نکردیم و تعداد مدارس را به اختیار خود آنها گذاشتیم.

به گفته این مسئول، در اجرای این برنامه سال گذشته بیش از 50 ساعت دوره آموزش برای مدیران برگزار شد تا بتوانند این طرح را به خوبی در مدارس خود اجرا کنند.

محبی هدف از اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه را کیفیت‌بخشی به مدارس و برنامه‌ریزی مدون برای آنها اعلام کرد و ادامه داد: مدیران باید برای اجرای این طرح در مدارس خود برنامه و چارچوب طراحی کنند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در نهایت شاخص مدارس کشور را ارتقاء می‌دهد، یادآور شد: در آخر سال تحصیلی از مدارسی که در این برنامه شرکت کردند بر اساس شاخص‌ها، ارزیابی به عمل می‌آید و در آخر کار هم برای مدارس درجه‌بندی تعیین می‌کنیم.

مسئول کارگروه تخصصی برنامه تعالی مدرسه وزارت آموزش و پرورش با اعلام سه رده متعالی، ممتاز، موفق و پویا، تاکید کرد: مدارسی که بتوانند سه سال متوالی درجه متعالی را حفظ کنند بعد از سه سال، نشان کیفیت دریافت خواهند کرد.

محبی در ادامه به تعداد مدارس استان کرمانشاه که در این طرح مشارکت داشتند هم اشاره و عنوان کرد: سال گذشته در بخش فنی و حرفه ای 8 مدرسه و امسال 12 مدرسه، در بخش متوسطه دوم سال گذشته 27 مدرسه و امسال 35 مدرسه، در متوسطه اول سال گذشته 44 مدرسه و امسال 53 مدرسه و در بخش ابتدایی سال گذشته 56 مدرسه و امسال 140 مدرسه استان کرمانشاه در طرح تعالی مدیریت مدرسه شرکت داشتند.

انتهای خبر

Related posts

Leave a Comment