10 درصد مدارس کشور دو نوبته است

اخبار فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش : مرتضی رییسی روز پنجشنبه در حاشیه آیین ساخت سه مدرسه جدید روستایی در شهرستان آمل ، آمار مدارس فعال کشور را بیش از 107 هزار مدرسه واحد اعلام کرد.
وی مقاوم سازی و افزایش ضریب ایمنی مدارس را یکی از دغدغه های جدی برشمرد و گفت : امسال حدود سه هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی مدارس فرسوده و قدیمی کشور اختصاص می یابد .
رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور به خبرگزاری فرهنگیان گفت: با توجه به این که حدود یک سوم دانش آموزان کشور در مدارس نیازمند مقاوم سازی در حال تحصیل هستند ، نیاز است تا اعتبارات مورد نیاز مقاوم سازی مدارس که بسیار زیاد است بموقع و به طور کامل اختصاص داده شود.
رییسی همچنین به وجود حدود پنج هزار و 400 طرح نیمه تمام آموزشی در کشور اشاره کرد و گفت : این پروژه ها که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند از محل اعتبارات ملی و مشارکت خیران درحال اجرا است که امیدواریم تا پایان امسال تعدادی از آنها بهره برداری شود.
وی یادآورشد : با تکمیل و افتتاح این تعداد مدارس نیمه کاره در کشور حدود 40 هزار کلارس درس جدید به ظرفیت فضاهای آموزشی کشور افزوده خواهد شد.
امروز با حضور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور ساخت سه مدرسه در روستاهای محمدآباد ، کلاکسر و نوآباد شهرستان آمل با اعتبار حدود هفت میلیارریال آغاز شد.

Related posts

2 Thoughts to “10 درصد مدارس کشور دو نوبته است”

 1. گل رامیان

  با سلام
  طبق درخواست شما، سایت شما در گل رامیان لینک شد، شما نیز سایت ما را لینک کنید
  باتشکر

  1. admin

   سپاس فراوان.. سایت شما نیز در لینکهای ما درج شد

Leave a Comment