گرد: 20 مدرسه غیردولتی متخلف شناسایی و لغو مجوز شدند

خبرگزاری فرهنگیان
اخبار آموزش و پرورش: رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: در بازدیدهای صورت گرفته از مدارس غیردولتی استان های سراسر کشور 20 مدرسه متخلف شناسایی شده که با اخذ شهریه اضافی لغو مجوز شدند.

مرضیه گرد در گفت و گو با خبرگزاری فرهنگیان ، در خصوص مجوز تاسیس مدارس غیردولتی، گفت: در سازمان مدارس غیردولتی معتقد براین هستیم که برای تاسیس مدارس غیردولتی باید از یک قانون و الگوی متوازن تبعیت کنیم.

 
وی ادامه داد: این موضوع به گونه ای است که آیین نامه استقرار مدارس غیردولتی راه اندازی شود تا حقی که از سایر موسسانی که در گذشته مدارسی را دائر کردند، تضییع نشود و متناسب با نیاز منطقه و بنابه درخواست مردم مجوز مدرسه صادر و انجام همچنین صدور مجوز مدارس غیردولتی تسهیل شود.
 
 
رئیس سازمان مدارس غیردولتی اشاره کرد: با هماهنگی های انجام شده در حراست و سازمان نوسازی مدارس کشور، تعداد مدارسی که مجوز قانونی ندارند کاسته شده است زیرا صدور بی رویه مجوز بدون اینکه اقدامات اصلی انجام شود کار منطقی نیست اما در برخی استان ها در یک ماه گذشته 300 مدرسه مجوز تاسیس داشته که چند درصد از این مدارس راه اندازی شده این مدارس باید نظم پیدا کنند.
 
 
گرد از 20 مدرسه متخلف در بازدیدهای صورت گرفته از مدارس غیردولتی یاد کرد و گفت: این تعداد مدرسه پس از شناسایی مجبور به لغو مجوز شدند و یا برخی با تذکر مشکل خود را حل کرده اند.
 
وی افزود: نوع تخلف این مدارس کم توجهی به اخذ شهریه، عدم نصب بنر و یا اخذ شهریه اضافی بوده است.

Related posts

Leave a Comment