کیفی سازی اردوهای راهیان نور را در برنامه داریم

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در همایش مرکزی مسئولین قرارگاه استانی راهیان نور دانش اموزی گفت: در سال اینده کیفی سازی برنامه های اردویی دانش آموز را در برنامه داریم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ؛ حمیدرضاکفاش در پنجمین همایش مسئولین قرارگاه استانی راهیان نور دانش آموزی گفت: اردوهای راهیان نور امسال طبق تاکید وزیر آموزش و پرورش در بالاترین سطح همکاری بین این وزارتخانه و سپاه و بسیج دنبال شد وخوشبختانه به شکلی بی سابقه بدون هیچ حادثه ای به پایان رسید.

وی افزود:پس از آن کار اعزام دانش آموز در شورای مرکزی ستاد پیگیری و قرارگاه مرکزی دانش آموزی تشکیل شد و متناظر آن فعالیت در استان ها به قرارگاه های استانی سپرده شد که نتیجه آن اعزام بیش از 621 هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور تا امروز بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در اردوی راهیان نور ، نگاه تربیتی موثر برای انتقال ارزش های مقدس به نسل جوان مد نظر است خاطر نشان کرد : اولین اعزام دانش آموز به اردوی راهیان نور دانش آموزی در سال تحصیلی 95-94 در 11 مهر ماه و از استان بوشهر آغاز می شود و امید است تاثیرات مثبت این اردو بیش از پیش رشد داشته باشد .

وی افزود : تاکید وزیر آموزش و پرورش در برگزاری این اردوها ، همواره مشارکت جویی ، کیفیت بخشی ، حضور حداکثری دانش آموزان و مدیران به جبهه های نور بوده است که برای تحقق آن دستور العمل مشترک جامعی میان آموزش و پرورش و سازمان بسیج مستضعفین تدوین شد .
 

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانش آموزی اضافه کرد : دقت و سرعت در انجام فعالیت ها ، ترابری خوب در اعزام ، حضور روحانیون جوان و خوش فکر ، همراهی مدیران و اعزام شورای معاونین آموزش و پرورش استان ها و عدم ایجاد هیچ نوع حادثه در طول برگزاری از توفیقات ارزشمند این اردو محسوب می شود .

کفاش ارزشیابی ار فعالیت قرارگاه های استانی را پیشنهاد سردار فضلی عنوان کرد وافزود : با بررسی فعالیت های قرارگاه های استانی ، از برگزیدگان آنها درحضور وزیر آموزش و پرورش و فرماندهی قرارگاه مرکزی راهیان نور تجلیل می شود .

Related posts

Leave a Comment