نفرات برتر جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی معرفی شدند

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: در این دوره از جشنواره دو هزار و یکصد اثر از شاعران و نویسندگان مقاطع سنی مختلف با موضوع سیره رضوی به دبیرخانه رسید.
بر اساس اعلام آراء هیات داوران این جشنواره، در رده سنی کودک و نوجوان در بخش قطعه ادبی، موسی نیک عیش، فاطمه ابوالفضل سلطانی، آیلین فرجاد، در رشته داستان کودک، فائزه عرب، فاطمه کاظمی، فاطمه بخشیان، در بخش شعر کودک، فاطمه خیامی، مهرناز نصیری، صبا اسدی، بیتا خلیل زاده، در بخش قطعه ادبی ، محمد حسین عباسی، رادمهر بش، صبا زمانی، در بخش داستان، زهرا مختاری، خدیجه بخشی،سمیه اسدی، صباکیانی و در رشته شعر نوجوان یاسمن شفیعی فر، مبینا فراهانی و سیده سارا کاظمی حایز رتبه های برتر شدند.
در مقطع بزرگسالان نیز در بخش قطعه ادبی، خاطره شیوندی، یاسمن مظاهری، رقیه کرم‎نژاد، در بخش داستان، سارا شجاعی، حدیثه کیوانی، سروش غلامی و در بخش شعر مسعود طاهری عضد، ستاره رفیعیان و لیلا جعفری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.
جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی از مجموعه جشنواره های بین المللی امام رضا (ع) است که در حال برگزاری است و شهرکرد میزبان این جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: دهمین دوره جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی با استقبال گرم شاعران و نویسندگان رده های سنی مختلف کشور همراه شد.
جواد کارگران دهکردی در گفت وگو با خبرگزاری فرهنگیان افزود: بیش از دو هزار اثر امسال به دبیرخانه جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی در شهرکرد ارسال شد.
به گفته وی، از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه دهمین جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی حدود 882 اثر، در رشته قطعه ادبی است.
وی گفت: در بخش داستان نویسی در رده سنی کودک 400 اثر، نوجوان 225 اثر و در رده سنی بزرگسال 210 اثر، در بخش شعر در رده سنی کودک 84 اثر، نوجوان 75 و در رده سنی بزرگسال 217 اثر، در بخش قطعه ادبی نیز در رده سنی کودک 443 اثر، نوجوان 236 اثر و در رده سنی بزرگسال 203 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسید.
به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، در 10 دوره گذشته بیش از 12هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره در شهرکرد رسیده است.

Related posts

Leave a Comment