نظارت بر مدارس غیردولتی نباید باعث زمین زدن آنها شود

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، مجتبی زینی‌وند امروز در همایش دوره‌های آموزشی مشارکت مردمی و توسعه مدارسی غیردولتی با رویکرد سند تحول بنیادین که امروز در حال برگزاری است، اظهار داشت: معلم آموزش دیده و با انگیزه در تحول و کیفیت آموزش و پرورش و ارائه الگوهای مد نظر خانواده‌ها نقش مهمی دارد.

وی افزود: کیفیت آموزشی یکی از عوامل تاثیرگذار در مدارس غیردولتی است که عوامل مدرسه باید با همدلی و تعامل کیفیت را افزایش دهند. 

مدیر کل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: اکثر افرادی که سالها در آموزش و پرورش مسئولیت داشتند پس از بازنشستگی تجربه خود را به مدرسه غیردولتی آورده‌اند. بنابر این مدیران مشارکت‌ها و کارشناسان مدارس غیردولتی باید از آنها استقبال کنند. 

زینی‌وند عنوان کرد: به اندازه کافی نگاه تنگ‌نظرانه و سختگیرانه به مدارس غیردولتی وجود دارد بنابر این باید با همدلی بین عوامل و مسئولان مدارس غیردولتی و با پیگیری سیاست‌ها به کیفیت‌بخشی برسیم.

وی عنوان کرد: در تعیین الگوی شهریه مدارس غیردولتی بحث کیفیت‌بخشی به مدارس 7 درصد تاثیر داشت که برای سال تحصیلی جدید این میزان به 10 درصد افزایش می‌یابد. در بحث کیفیت‌بخشی 500 امتیاز مربوط به هماهنگی رشته تحصیلی معلم با درسی است که تدریس می‌کند.

مدیر کل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بازرسی و نظارت بر مدارس غیردولتی وظیفه ماست اما باید بعد از نظارت از آنها حمایت نیز داشته باشیم. در حقیقت نظارت باید قوت قلبی برای مدارس غیردولتی باشد نه اینکه باعث به زمین زدن آنها شود که در دستورالعمل جامع نظارت بر مدارس غیردولتی نیز اولویت ما همین است.

انتهای پیام/

 

 

Related posts

Leave a Comment