مجاوری: باید روز اول مهر شیر روی میز مدارس قرار گیرد

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: مشاور اجرایی معاونت توسعه وزارت آموزش و پروش ضمن تبیین اهمیت سازمان دانش آموزی به لحاظ اهداف و ساختار گفت: با توجه به کارگروه های تخصصی که تشکیل شده است باید روز اول مهر همزمان با آغاز سال تحصیلی شیر روی میز مدارس قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، نشست روسای سازمان دانش آموزی سراسر کشور با کمیته شیر برگزار شد.

در این جلسه منصور مجاوری، مشاور اجرایی معاونت توسعه وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به مسئله شیر مدارس گفت: شیر یک بحث فرهنگی است و سلامت جامعه در آن نهفته است.

وی ادامه داد: امسال با ایجاد کارگروه های تخصصی شیوه، طرح، توزیع شیر تغییر یافت و بر این اساس کارگروه کمیته های  نظارت اجرایی تامین منابع مالی ایجاد دید.

مجاوری ضمن اشاره به اهمیت توزیع شیر به لحاظ اقتصادی و فرهنگی افزود: در سال گذشته150 کارخانه  در زمینه ی شیر مشارکت کردند که این امر گویای این است که مدیران کارخانه ها به دنبال جذب ذائقه و فرهنگ مشتری مداری هستند.

مشاور اجرایی معاونت توسعه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت توزیع شیر در مدارس بیان کرد: با توجه به کارگروه های تخصصی که تشکیل شده است باید روز اول مهر همزمان با آغاز سال تحصیلی شیر روی میز مدارس قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه نگاه به شیر مدارس باید فرهنگی و اقتصادی باشد، گفت: باید به کیفیت شیر مدارس توجه شود و ضروری است قانون مناقصه برداشته شود چرا که باید محصولی با کیفیت مناسب به دانش آموزان تحویل دهیم.

مجاوری به مسئله پاکت شیر مدارس نیز اشاره کرد و افزود: فضا و تبلیغات پاکت های شیر مدارس مورد توجه قرار گیرد و از صنایع مادر و فضاهای فرهنگی به عنوان تبلیغات بر روی پاکت های شیر استفاده شود.

نقش سازمان دانش آموزی در توزیع شیر

مشاور اجرایی معاونت توسعه وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش آموزی با توجه به ظرفیت و قوانینی که داراست می تواند در زمینه ی توزیع و تبلیغات پاکت شیر فعالیت مناسب و خوبی داشته باشد.

عملکرد نحوه نظارت بر شیر مدارس 

حسن پور، رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان های تهران ضمن گزارشی از تاریخچه و عملکرد نحوه ی نظارت بر شیر مدارس گفت: حدود 12 سال است که در زمینه ی شیر مدارس فعالیت داشته و با توجه به اینکه اعلام شد سرانه ی مصرف شیر زیر 80 درصد است، این برنامه را با افتتاحیه آغاز کردیم که مسولین کشوری، استانی، منطقه و اولیای دانش آموزان به صورت مستقیم در جریان طرح شیر قرار گیرند.

وی به اهمیت تبلیغات در زمینه ی شیر اشاره کرد و افزود: نظارت، بازدید بر اساس کمیته های تشکیل شده و حضور مسولین انجام شد و در این زمینه دوره های آموزشی، کارگاه ها برای کارشناسان، فرهنگیان و عوامل زیر مجموعه برگزار شد.

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران گفت: اجرای  مسابقات فرهنگی و هنری فرم های نظارتی در توزیع شیر اهمیت دارند.

کمال زاده مشاور برنامه ی جهانی غذا نیز اشاره کرد: امروز در دنیا مبحث امنیت غذایی، سبک زندگی و رژیم غذایی مورد توجه است.

وی گفت: شاخصه های امنیت غذایی بر اساس این است که غذا به اندازه ی کافی تهیه ،تولید، در دست همگان و با کیفیت مناسب قرار گیرد و قدرت خرید مردم نیز لحاظ شود و غذای سالم و ایمن تهیه شد سنجیده شود.

مشاور برنامه ی جهانی غذا افزود: در کشور های مختلف این شاخصه ها با توجه به وضعیت کشور به اشکال مختلف دنبال می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در کشور های اروپایی ممکن است غذای سالم و ایمن مهم ترین شاخص آن ها باشد ولی در کشور ما با توجه به شرایط اولویت شاخص ها تحت تاثیر مسائل اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته است.

کمال زاده افزود: کشور ما در حال حاضر با تغییر رژیم های غذایی ابتلا بیماری های چاقی، غیر عفونی، کبد چرب، سرطان دستگاه گوارش و سرطان سینه، بلوغ زودرس و بیماری های قلب و عروقی را فراهم کرده است.

تغییر و تحولات کمی و کیفی شیر رو به رشد بوده است

وی در ادامه ضمن تبیین توزیع شیر در سال های مختلف تصریح کرد: تاریخچه توزیع شیر در مدارس نشان می دهد تغییر و تحولات کمی و کیفی شیر رو به رشد بوده و در این مسیر اولیا و مربیان و دانش آموزان آموزش هایی را فراگرفته اند.

مشاور برنامه جهانی غذا ضمن اشاره به اینکه در سال گذشته برنامه توزیع شیر اجرا شده است گفت: در حال حاضر 100 کشور رو به رشد در خصوص توزیع شیر مدارس فعالیت می کنند.

کمال زاده افزود: تنوع، تعادل، تناسب غذایی موجب حفظ سلامت می شود.

صالحی با اشاره به سبد غذایی مردم گفت: مردم ایران در زمینه ی سبد های غذایی بیش خوار یا کم خوار هستند که این عدم تعادل سبب آسیب های جبران ناپذیر می شود.

وی افزود: مردم در زمینه ی استفاده از شکر، قند، چربی و نمک بیش خوار و در زمینه شیر و لبنیات کم خوار هستند که در این میان یهم شیر در گروه لبنیات بسیار کم است.

وی با اشاره به عدم تعادل در خوردن و شیوع بیماری های زیاد در جامعه بیان کرد: عوامل مرگ و میر در کشور به ترتیب بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان است.

تغذیه کودکان و افراد آسیب پذیر

وی با اشاره به اینکه تغذیه کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: تغذیه سالم در رشد مقدماتی کودکان بسیار تاثیر گذار است و سلامت آینده بستگی به تغذیه دوران کودکی و نوجوانی دارد.

وی با اشاره به گروه های آسیب پذیر خاطر نشان کرد: گروه کودکان، سالمندان و خانم های باردار اقشار آسیب پذیر جامعه محسوب می شوند و نیازمند تغذیه کودکان خاصی هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کودکان ستون پیشرفت و بهره وری هستند افزود: ذائقه سازی، استفاده از تنوع در هرم غذایی باید در کودکان از ابتدا شکل بگیرد.

Related posts

Leave a Comment