فعالیت 4800 مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز

خبرگزاری فرهنگیان

خبرگزاری فرهنگیان: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تقویت باورهای دینی دانش‌آموزان از مهمترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید است، افزود: در راستای تحقق عدالت آموزشی در شهرها و روستاها، بیش از 4800 مدرسه در کشور با کمتر از پنج دانش آموز و در حدود 110 مدرسه با یک دانش آموز فعالیت می کنند.

علی اصغر فانی در دیدار با آیت الله محسن مجتهد شبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: برای سال‌تحصیلی جدید برنامه هایی را از هشت ماه گذشته تدوین کرده ایم تا بازگشایی مدارس به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید جهت گیری های خوبی در بخش نماز، قرآن و مساله امامت و ولایت در مدارس دارد، اظهار کرد: با یکسری اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی همچون چاپ کتاب و بروشور، آیات کاربردی قرآن کریم را در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم و آن ها نیز بیش تر از سال های قبل به حفظ این کتاب مقدس روی آورده اند.

وی تعداد مدارس موجود در کشور را 105 هزار باب اعلام کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 110 مدرسه تک دانش آموزی در کشور وجود دارد که وزارت آموزش و پرورش در راستای تحقق عدالت آموزشی در شهرها و روستاها، مانع فعالیت آن ها نشده است.

فانی اظهار کرد: در حدود 4800 مدرسه نیز با کمتر از پنج دانش آموز فعالیت می کنند.

وی ریشه کن کردن بیسوادی در کشور را مهم ترین اولویت دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در دو سال گذشته، دولت گام های مثبت و ارزشمندی را در راستای افزایش سوادآموزی هموطنان برداشته است.

وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد: علی رغم محدودیت اعتبارات، در بیش از 50 هزار مدرسه از 105 هزار مدرسه موجود در کشور، نماز جماعت برگزار می شود.

فانی در خاتمه از آیت الله مجتهد شبستری خواست تا در صورت امکان، یک روز در هفته با دانش آموزان نماز جماعت خوانده و امام جمعه های شهرستان ها را نیز به این مهم تشویق کنند.

Related posts

Leave a Comment