فعالیتهای سوادآموزی به بخش خصوصی واگذار شد

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: آیت جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان با اشاره به فراخوان عمومی واگذاری فعالیت‌های سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد:‌ افراد متقاضی، موسسات خدمات آموزشی و مدارس غیردولتی می‌توانند برای انجام فعالیت‌های سوادآموزی تقاضای خود را ارائه دهند.

وی افزود: در نظر داریم فعالیت‌های سوادآموزی شهر تهران را از حوزه دولتی به بخش خصوصی واگذار کنیم. مدارس غیردولتی در سطح شهر تهران با اعلام آمادگی می‌توانند مسئولیت سوادآموزی افراد بی‌سواد را بر عهده بگیرند البته مدیریت کار بر عهده آموزش و پرورش است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد:‌ به ازای هر فردی که آموزش‌های سوادآموزی را دریافت می‌کند، سرانه‌ای معادل 710 هزار تومان برای دوره سوادآموزی، 750 هزار تومان برای دوره انتقال که معادل پایه چهارم، پنجم و ششم است و 900 هزار تومان برای دوره تحکیم سواد به بخش خصوصی پرداخت می‌شود.

جعفری عنوان کرد:‌ براساس این طرح، سوادآموزی افراد توسط نیروهای بخش خصوصی انجام می‌شود و نظارت بر عهده آموزش و پرورش است. اسامی افراد و اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان به تفکیک مدارس موجود است که ما اسامی این افراد را به بخش خصوصی ارائه می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش این امکان را دراد که در تامین فضای آموزشی با شرکت‌ها و موسسات خدمات آموزشی همکاری کند، خاطرنشان کرد:‌ با اجرای این طرح می‌توانیم صندلی خالی مدارس غیردولتی را نیز خریداری کنیم.

انتهای پیام/

Related posts

Leave a Comment