فانی: همایش جوان و اندیشه الگویی برای همه ایران است

خبرگزاری فرهنگیان
اخبار آموزش و پرورش: علی اصغر فانی در آیین اختتامیه ششمین همایش تخصصی “جوان و اندیشه” لارستان با گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار شهید دانش آموز و 5 هزار معلم شهید کشور، اظهارکرد: عامل اصلی توسعه پایدار منابع انسانی است. کشوری می تواند به رشد و توسعه دست یابد که منابع انسانی آن نیروهایی توانمند، مومن، باانگیزه و متخصص باشد.

وی با بیان اینکه به استناد مراکز معتبر بین المللی سرمایه های هر کشور به سه دسته مهم انسانی، طبیعی و فیزیکی تقسیم می شود، تصریح کرد: سرمایه انسانی سهم اصلی در توسعه یافتگی جوامع را بر عهده دارد.
فانی با اشاره به اینکه بنا به آمار جهانی در کشور ژاپن بیش از 80 درصد سرمایه ها، انسانی است، خاطر نشان کرد: یکی از عوامل موفقیت در مذاکرات هسته ای، سرمایه انسانی ما در بخش هسته ای بود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه دنیا درک کرد که کشور ما یک کشور هسته ای است و نمی توان علم و دانشمندان هسته ای ما را نفی کرد، عنوان کرد: دشمنان ما به همین دلائل مجبور شدند بر سر میز مذاکره بیایند، به تفاهم برسند و حق ما را به رسمیت بشناسند که این نشان از قدرت بالای علم است.

وی با بیان اینکه آینده ایران و انقلاب اسلامی از آن جوانان این مرز و بوم است، تصریح کرد: مسئولین با تکیه بر این جوانان می توانند با مواضع صریح و قدرتمند بر خواسته های خود پافشاری کنند و عقب ننشینند.

فانی برگزاری همایش خودجوش “جوان و اندیشه” را الگویی برای تمام ایران معرفی کرد و افزود: برای تعمیم این کار زیبا به سراسر کشور نیاز به حمایت است و چون این کار مردمی است، نهادینه کردن آن نیاز به زمان دارد.

وی با اشاره به بیانات رهبری درخصوص ارتباط وسیع و گسترده آموزش و پرورش با حداقل 40 میلیون نفر از مردم کشور، گفت: هر تصمیم در آموزش و پرورش گرفته شود، تمام جامعه از آن متأثر می شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ وزارتخانه ای به گستردگی آموزش و پرورش نیست، اضافه کرد: این وزارتخانه به دلیل آنکه امروز بیش از 13 میلیون دانش آموز را در زیر مجموعه خود دارد و این افراد در 20 سال آینده، کشور را اداره خواهند کرد و به نوعی آموزش و پرورش ،دستگاه انسان سازی است.

وی با اشاره به اینکه در کنار ارائه خدمات آموزشی حداکثری به اکثر دانش آموزان، دولت یازدهم به دنبال ارتقای کیفیت آموزشی است، عنوان کرد: سند تحول آموزش و پرورش با جوهره کیفیت بخشی و عدالت آموزشی مبنای برنامه پنجم توسعه است.

فانی با بیان این که سال 95 اولین سال اجرای برنامه سند پنجم توسعه است، تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در صورت تأمین اعتبار و حمایتهای لازم، برنامه ریزی ها براساس این سند اجرایی شود.
در پایان این مراسم، از 23 نفر از دانش آموزان برگزیده خواهر و برادر لارستانی که در کنکور سراسری امسال ،حائز رتبه های برتر شده اند و همچنین از دوقلوهای عرفان و احسان طاهری فرد از لارستانی های مقیم شیراز که در کنکور سراسری در اتفاقی نادر رتبه های 5 و 6 کشوری آزمون سراسری را بدست آورده بودند، با حضور علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش تقدیر شد.

 
 

Related posts

Leave a Comment