فانی: بالغ بر 600 هزار دانش آموز از مناطق جنگی دیدن کردند

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: علی اصغر فانی عصر چهارشنبه در پنجمین همایش مرکزی مسوولین قرارگاه استانی راهیان نور دانش آموزی، افزود: امیدواریم این تعداد بازدید کننده تا ابتدای مهرماه به 650 هزار نفر برسد.
وی اضافه کرد: در این صورت در تاریخ کاروان های راهیان نور این تعداد حضور بی نظیر است و باید خدا را شاکر بود که در این دوره هیچ حادثه دلخراشی را نیز شاهد نبوده ایم.
فانی گفت: تلاش داریم تا فعالیت های جنبی راهیان نور با همفکری وزارت آموزش و پرورش و بسیج انجام شود و اثربخشی کار را نیز افزایش دهیم.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: باید تلاش کرد اردوهای راهیان نور بی حادثه برگزار شود و هر چه امنیت این اردوها بیشتر شود، اثربخشی کار بالاتر خواهد رفت.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این اردوها یک سفر کاملا معنوی، فرهنگی، ملی و دینی را تجربه خواهند کرد و از طرفی در بین خانواده، محیط، مدرسه و جامعه به اشاعه فرهنگ ایثارگری می پردازند و این اتفاق سبب رفتارسازی می شود.
وی همچنین اظهار داشت: در سال تحصیلی 94 – 93، مبلغ 50 میلیارد ریال در قالب کمک های مردمی جذب اردوهای راهیان نور شده است.
وزیر آموزش و پرورش با تقدیر از عملکرد نیروی مقاومت بسیج، سپاه و روحانیت گفت: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش یکی از سیاست های پنج گانه این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید است و اعتقاد داریم تعلیم و تربیت در بستر همکاری نهادهای مرتبط در این امر امکان پذیر خواهد بود.
وی مشارکت آموزش و پرورش در اردوهای راهیان نور را مصداق بارز این امر دانست و افزود: این اردوها دارای پیام تقویت روحیه همکاری، زندگی جمعی و تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان شرکت کننده در این اجتماعات است.
فانی تصریح کرد: دانش آموزان در این اردوها جهت پیدا می کنند و گرایش به شهدا و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در بین آنان در این مسیر به خوبی محقق می شود.
بنا به گزارش خبرگزاری فرهنگیان فانی اضافه کرد: آموزش و پرورش در دولت یازدهم به طور عملی به دنبال جلب مشارکت نهادهای مختلف در تربیت دانش آموزان است و حرکت کاروان های راهیان نور در سال تحصیلی 94 – 93 همچنان ادامه دارد.
در پایان این همایش به خادمان دانش آموزی و دست اندرکاران مراکز استانی کاروان راهیان نور لوح تقدیر اهدا شد.

Related posts

Leave a Comment