عدم تغییر قانون شوراهای آموزش و پرورش در 20 سال گذشته

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون این شوراها 20 سال است که تغییر نکرده است، گفت: ‌امسال قانون شوراها اصلاح و بازنگری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، نورعلی عباسپور مدیر شوراهای آموزش و پرورش در نشست آموزشی – توجیهی دوره‌های ضمن خدمت با عنوان و تلفیق برنامه‌های و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی که در اردوگاه ولایت کمیته امداد در حال برگزاری است، ‌اظهار داشت: یکی از راهکارهایی که در سند تحول به آن اشاره شده است، تقویت شوراهای آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش یک بخش نیست بلکه اجزای آموزش و پرورش را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: جایگاه شورای آموزش و پرورش باید پررنگ‌تر شود و با سازمان‌ها و نهادها همکاری نزدیکی داشته باشد.

عباسپور ادامه داد: یکی از محورهای کاری ما این است که سایر نهادها را در آموزش و پرورش سهیم کنیم و از همه توانمندی بومی، منطقه‌ای، محلی استفاده کنیم.

وی افزود: سال قبل یکی از فعالیت‌هایی که در آن شورای آموزش و پرورش نقش کلیدی داشت، ارتباط و تعامل با وزارت کشور بود تا استانداران و فرمانداران به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش مصوبات این شورا را ضمانت کنند که در این راستا 4 کارگروه و با مسئولان وزارت کشور تشکیل شد.

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدارس هیأت امنایی را از دیگر فعالیت شوراها عنوان کرد و افزود: در مدارس هیأت امنایی با مشکلات زیادی روبه‌رو شدیم چرا که برخی آنان به مصوبه آموزش و پرورش توجهی نمی‌کردند. بنابراین در 90 درصد مدارس هیأت امنایی، دوره‌های آموزشی برگزار شد.

وی تصریح کرد: مدارس هیأت امنایی نباید از اولیا پول دریافت کنند و محل درآمد آنها نباید اولیا باشد بلکه از افراد محلی و خیران باید استفاده کنند.

وی ادامه داد: قانون شوراهای آموزش و پرورش 20 سال است که تغییر نکرده است و ما در اجرا با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم که امسال قانون شوراها اصلاح و بازنگری می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

Related posts

Leave a Comment