طرح مجلس برای حق‌التدریسی کردن مربیان پیش‌دبستانی

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان اظهار داشت:‌ طرح جذب حق‌التدریسی مربیان پیش‌دبستانی در کمیسیون مشترک آموزش و تحقیقات، اجتماعی و برنامه و بودجه مجلس بررسی و مصوب شد.

وی افزود:‌قرار است این طرح یک فوریتی در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود اما مقاومت‌هایی از سوی هیئت رئیسه مجلس برای ارائه این طرح در صحن علنی وجود دارد و اگر تا هفته آینده نتوانیم طرح یک فوریتی جذب حق‌التدریسی مربیان پیش‌دبستانی را به صحن علنی بیاوریم مجلس تا مهر‌ به تعطیلات می‌رود و دیگر نمی‌توان برای حل مشکل مربیان پیش‌دبستانی کاری کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:‌ تبصره الحاقی ماده (17) قانون تعیین و تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی می‌گوید وزارت آموزش و پرورش باید با توجه به رشته تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی را جذب کند.

کوچکی‌نژاد عنوان کرد:‌ امسال حدود 30 هزار نیرو در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که این وزارتخانه می‌تواند از مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی برای جبران کسری نیرو به صورت حق‌التدریسی استفاده کند.

وی در خاتمه تصریح کرد: بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق‌التدریس سالانه از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی آموزش و پرورش و خروج بازنشستگان تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

Related posts

One Thought to “طرح مجلس برای حق‌التدریسی کردن مربیان پیش‌دبستانی”

  1. نیان

    ایا مربی پیش دبستانی دارالقران که با اموزش وپرورش قرار داد دار دجذب میشود

Leave a Comment