صدور کارت صلاحیت مربیان دوره پیش دبستانی/پوشش دختران بازمانده از تحصیل

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از صدور کارت صلاحیت برای مربیان دوره پیش دبستانی خبر داد و گفت: سال گذشته 35 هزار دختر بازمانده از تحصیل را در راستای برنامه اسنداد مبادی بی سوادی پوشش دادیم.

محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرگزاری فرهنگیان ، به دوره های اول تا سوم به عنوان دوره اول و چهارم تا ششم به عنوان دوره دوم اشاره کرد و گفت: در هر یک از دوره های مذکور رویکرد، جهش و نوع تعامل مدرسه و خانواده تفاوت دارد در همین راستا از استان ها خواسته ایم نظام دوره ای تفکیک شود.

وی بیان کرد: کار مهمی که در دوره متوسطه در دستور کار داریم صدور کارت صلاحیت مربیان دوره پیش دبستانی است.

جبران کمبود نیرو در حوزه ابتدایی

دیمه ور در خصوص کمبود نیروی انسانی در حوزه ابتدایی، اشاره کرد: با جمع آوری تعداد نیروهای کمبودی در دوره ابتدایی استان ها، می توانیم برای جبران این کمبود، از همکاران دوره متوسطه اول برای تدریس دروس پایه تخصصی پنجم و ششم استفاده کرد و در صورت کسری نیرو، از خرید خدمات استفاده می کنیم که در مدارس غیردولتی مشغول تنظیم ضوابط  هستند.
 
پوشش دختران بازمانده از تحصیل
 
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره دختران بازمانده از تحصیل، گفت: باید در قالب انسداد مبادی بی سوادی وارد شویم اما به دلایلی دختران تارک و بازمانده از تحصیل داریم که باید آن ها را پوشش دهیم.
 
وی در پایان از پوشش 35 هزار دختر بازمانده از تحصیل خبر داد و اشاره کرد: این تعداد را در سال گذشته پوشش دادیم و امسال نیز باید برنامه انسداد مبادی بی سوادی را دنبال کنیم.

Related posts

Leave a Comment