صدور مجوز «دوره پیش‌دبستانی» در مهدهای کودک توسط آموزش و پرورش/ مجوزها به‌زودی صادر می‌شود

خبرگزاری فرهنگیان

خبرگزاری فرهنگیان : معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مجوز «دوره پیش‌دبستانی» در مهدهای کودک توسط این وزارتخانه صادر می‌شود، گفت: به زودی اطلاعیه‌ای صادر می‌شود تا مهدهای کودک برای دریافت مجوز مراجعه کنند.

محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص واگذاری مجوز مراکز پیش‌دبستانی به آموزش و پرورش اظهار داشت: تمام مقررات و قوانین تأکید داشتند که صدور مجوز، نظارت و تأیید محتوای دوره پیش‌دبستانی با آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: اختلافی بین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی بود مبنی بر اینکه متولّی مراکز پیش‌دبستانی که در مهدهای‌ کودک‌ دایر هستند، چه کسی است و سازمان بهزیستی مدعی بود مجوز ایجاد پیش‌دبستانی در مهدکودک را این سازمان باید بدهد.

دیمه‌ور افزود: بر این اساس با معاونت حقوقی ریاست جمهوری جلساتی برگزار شد و ما با سازمان بهزیستی تفاهم کردیم؛ معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز بر اساس قوانین حکم داد مهدهای کودکی که دوره 2 ساله پیش‌دبستانی را ارائه می‌کنند، باید از وزارت آموزش و پرورش مجوز دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: جلساتی با سازمان بهزیستی در وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی برگزار می‌کنیم و به زودی اطلاعیه‌ای صادر می‌شود تا این مراکز برای دریافت مجوز مراجعه کنند و بنا داریم با روش تسهیل‌گر زمینه صدور مجوز سریع برای این مهدهای کودک‌ برای دوره دو ساله را فراهم کنیم

 

Related posts

Leave a Comment