سیاست دولت افزایش کیفیت آموزشی در مدارس است

خبرگزاری فرهنگیان
اخبار آموزش و پرورش: به گزارش خبرگزاری فرهنگیان، علی زرافشان روز سه شنبه در آیین پایانی یازدهمین جشنواره روش های فعال تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی 3 در رشته علوم تجربی که در دهکده ورزشی چهار باغ شهرستان ساوجبلاغ البرز برگزار شد ،افزود: معلمان در رسیدن به افزایش کیفیت آموزشی مهمترین نقش را بر عهده دارند که برگزاری جشنواره های تخصصی نحوه تدریس برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اظهار کرد: در رویکرد ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس مناطق مختلف کشور معلمان نقش محوری و کلیدی را دارند که باید به این عامل مهم و اثر بخش بیشتر توجه شود زیرا هم اکنون افزایش کیفیت آموزشی درمدارس به یکی از محورهای مهم برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده است.
زرافشان از یادگیری و یاددهی به عنوان یکی از مولفه های آموزش در سیستم آموزشی یاد کرد و افزود: این مهم نیاز به فرایند تخصصی دارد که برگزاری جشنواره های تخصصی در سطح منطقه ای، استانی و کشوری می تواند آثار کیفی در روند آموزشی مدارس در پی داشته باشد.
وی گفت: خوشبختانه معلمان کشور از دانش علمی و تجربی بالایی در زمینه تدریس در پایه های مختلف تحصیلی برخوردار هستند و برگزاری جشنواره های تدریس به آنان کمک می کند تا با روش های فعال تدریس یکدیگر آشنایی لازم پیدا کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز نیز در این آیین گفت: برگزاری یازدهمین جشنواره کشوری ، افتخاری برای معلمان البرزی است که شاهد سه روز برگزاری این جشنواره تخصصی با هدف رشد کیفیت آموزشی و تبادل اطلاعات و تجربیات همکاران در درس ریاضی 3 رشته علوم تجربی باشند.
خسرو ساکی افزود: در جشنواره های تدریس، امکان شناسایی بهترین معلمان در دروس مختلف به ویژه درس های تخصصی فراهم می آید و مدیران با مشارکت این نیروهای کارآمد برای رشد کیفی درسی در مدارس گام بر می دارند.
وی بیان کرد: ساماندهی نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش یکی از سیاست های مهم این وزارتخانه است .
در این آیین از 32 معلم برتر کشوری در یازدهمین جشنواره روش های تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی 3 که به مدت سه روز در دهکده ورزشی چهار باغ ساوجبلاغ برگزار شد تجلیل به عمل آمد.

Related posts

Leave a Comment