سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس فعال می شوند

خبرگزاری فرهنگیان

خبرگزاری فرهنگیان : مهرزاد حمیدی در نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی در تبریز، افزود: همکاری خوبی بین دو وزارتخانه آموزش وپرورش و بهداشت در حوزه های مختلف بهداشت و سلامت وجود دارد.

وی با اشاره به توافق این دو وزارتخانه جهت ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان، گفت: بیش از 13 میلیون دانش آموز کشور در 105 هزار مدرسه، گروه هدف اجرای این طرح هستند و از اردیبهشت ماه سال جاری این طرح در سراسر کشور اجرایی شده است.
حمیدی اظهارکرد: در جلسات متعددی که با سازمان کتاب های درسی داشته ایم، خلاهای موجود در کتب درسی در حوزه بهداشت و سلامت بررسی و در تالیف جدید کتب، این خلاها برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به ارایه بسته های آموزشی سلامت دهان و دندان در بین فرهنگیان کشور، افزود: همه دبیران باید اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشند و در همین زمینه 2 واحد درسی بهداشت به دروس ارایه شده در دانشگاه فرهنگیان اضافه شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اجرای طرح همیار پلیس در مدارس کشور، اظهارکرد: باید طرح همیار بهداشت و سفیران بهداشت نیز در مدارس به اجرا درآید.
وی ادامه داد: درخصوص آموزش های بهداشتی نباید فقط به آموزش های کتب درسی، معلمان و والدین اکتفا کرد بلکه باید از ظرفیت دانش آموزان در انتقال مفاهیم آموزشی به یکدیگر بهره مند شد.
حمیدی گفت: برای این منظور ضروری است کتب ویژه سفیران سلامت تدوین و مفاهیم بهداشتی آموزش داده و همچنین برای این سفیران، منزلت و شخصیت اجتماعی تعریف شود.
وی افزود: برنامه های نوین آموزش وپرورش باید به سمت مدرسه محوری، دانش آموز مداری و مشارکت محوری پیش برود.
نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی 21 و 22 مرداد ماه در سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز درحال برگزاری است.

Related posts

Leave a Comment