زرافشان: با حذف یک پایه در متوسطه، جذب هنرستان ها کاهش نمی یابد

خبرگزاری فرهنگیان
 اخبار آموزش و پرورش : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با حذف یک پایه در دوره دوم متوسطه جذب هنرستان ها کاهش نمی یابد زیرا جذب از دوره دوم در هنرستان ها آغاز می شود.

علی زرافشان در گفت و گو با خبرگزاری فرهنگیان، در پاسخ به این سوال که آیا با حذف یک پایه در دوره دوم متوسطه، جذب هنرستان ها کاهش می یابد؟ گفت: هنرستان ها از پایه دوم به صورت شاخه ای و رشته ای جذب هنرجو دارند.

وی ادامه داد: ورودی های هنرستان از پایه دوم است که به فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری تقسیم می شود اما امسال تنها پایه اول و دوم فنی و حرفه ای و سال بعد هر 3 پایه تکمیل می شود.
 
جذب یک هزار و 800 نفر در هنرستان ها
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در راستای استخدام 5 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش یک هزار و 800 نفر از داوطلبان در شاخه فنی و حرفه‌ای جذب می‌شوند.
 
وی افزود: توسعه کمی و کیفی هنرستان‌ها از دیگر برنامه‌های مهم است که با تغییر در سیستم آموزشی هنرستان‌ها و افزایش آن به سه سال نیاز به احداث فضاهای آموزشی جدید وجود دارد.
 
نداشتن ورودی در مدارس نمونه دولتی
زرافشان با بیان اینکه در مدارس نمونه دولتی ورودی نداریم، اشاره کرد: در برخی کلاس ها کمبودهای دانش آموزی را با بین پایه ای پر کرده ایم.

Related posts

Leave a Comment