رقابت 138 نفر در مرحله پایانی نهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش

خبرگزاری فرهنگیان
اخبار آموزش و پرورش: نهمین دوره جشنواره مهارت های هنری هنرستان های شاخه کاردانش با معرفی نفرات برتر در بخش های مختلف به پایان رسید.

سید مصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرگزاری فرهنگیان گفت: نهمین دوره جشنواره مهارت های هنری هنرستان های شاخه کاردانش با معرفی نفرات برتر در 9 زمینه ازعکاسی، فلز، چوب، فرش، طراحی طلا و جواهر، سفال و نقاشی و … و 18 رشته مهارتی در 25 مردادماه به میزبانی خراسان جنوبی به کار خود پایان داد.

 وی ادامه داد: در این جشنواره از 138 نفر که به مرحله پایانی رقابت ها راه پیدا کردند، 126 دختر و 12 پسر، از 18 رشته مهارتی در هر رشته 3 نفر به عنوان نفرات برتر اول تا سوم لوح و نشان طلا، نقره و برنز دریافت کرده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

آذرکیش اشاره کرد: در مجموع 54 نفر برتر در رشته مهارتی اعلام شدند. این جشنواره یکی از رویدادهای ملی در کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی بود که بر اساس نظرات داوران و ناظران سطح کیفی مسابقات بسیار قوی و قابل رقابت با نمونه دانشگاهی بود.

وی بیان کرد: این موضوعات نشان از این دارد که اقبال دانش آموزان نسبت به آموزش با کیفیت بسیار بالا بوده و خراسان جنوبی نیز میزبانی خوبی را داشت. همچنین آموزش و پرورش و به خصوص دفتر کاردانش به دنبال استاندارسازی این مسابقات و افزایش سطح کیفی همچنین تطبیق با استاندارد جهانی است.

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: برگزاری مسابقات علمی کاربردی و جشنواره هنری در شاخه کاردانش یکی از برنامه های ما در راستای افزایش کیفیت بخشی به فعالیت ها است.

اسامی نفرات در جشنواره مهارت های هنری هنرستان های کاردانش

آذرکیش برخی از نفرات برتر در این جشنواره را عنوان کرد و گفت: در رشته گرافیک کامپیوتری زهرا احمدی از استان قزوین کسب نشان طلا، در رشته طراحی بسته بندی فاطمه بزرگ علی آبادی از استان اصفهان مقام اول، که در این 2 رشته آثار حفاظت از محیط زیست دانش آموزان جمع آوری شده است.
 
 وی ادامه داد: در رشته نگارگری یعقوبی از استان چهارمحال بختیاری، رشته عکاسی مرضیه کشت کار از استان تهران، رشته طلا و جواهرات مجید شیری از استان تهران، رشته سفالگری محدثه محبی از استان تهران، رشته فرش راضیه مرحمتی از استان اصفهان، نقاشی مریم همتی از البرز و رشته منبت کاری محمدرضا یاوری از یزد مقام اول را کسب کرده اند.
 
 مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در رشته خاتم کاری استان فارس، منبت کاری استان خراسان رضوی، طراحی استان اردبیل و طراحی طلا و جواهرات استان تهران مقام اول را کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره از جشنواره دانش آموزی فعالیت خوب تمام استان ها را نشان داد و آموزش و پرورش در 24 و 25 مردادماه در یک رویداد ملی و بزرگ از نخبگان مهارتی تقدیر کرد.

آذرکیش گفت: افزایش توسعه رشته در زمینه مربوط به حضور بیشتر هنرجویان دختر است. توسعه آموزش مهارتی در روستاها و مناطق محروم افزایش 4 برابری هنرجویان را داشته که تعداد آن ها از 18 هزار نفر در سال 90 به 60 هزار نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: توسعه متوازن اجرای نظام آراستگی و آزمایشگاهی، آموزش و توانمندسازی هنرجویان و توسعه مشارکت همچنین برگزاری مسابقات و جشنواره ها از برنامه های اصلی آموزش و پرورش است.
 
 وی با اشاره به توسعه فرهنگ کارآفرینی و ایجاد شرایط برای افزایش توسعه پایدار، افزود: در کنار جشنواره هنری نمایشگاهی از آثار برگزیده شرکت کنندگان به بازدید عموم قرار گرفت.
 

Related posts

Leave a Comment