رسالت شما توزیع زیبایی است/هنرمندان مبنای فرهنگی و هنری کشور هستند

خبرگزاری فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، حمیدرضا کفاش در مراسم افتتاحیه مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور که در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: ما به خاطر شما هنرمندا ن زنده هستیم و نفس می کشیم و ما بهترین لحظاتمان را در کنار شما سپری می کنیم.

وی گفت: در ابتدا سلام و صلوات خود را به امام هنرمندان و کسانی که با قطره قطره خون خود هنر را در این فضای عطر آگین ایجاد کردند خصوصا 36 هزار شهید دانش آموز که مایه افتخار هنرمندان است ، اهدا می کنیم.

هنر مخالف با خشونت و افراط  است

کفاش با بیان اینکه هنر مخالف با خشونت و افراط  است و نشان دهنده چهار فصل سال است، بیان داشت:  سخن اولم با شما دانش آموزان است، آثار شما را دیدم و به خود بالیدم و از شما می خواهم شعار زیبای هم دلی و هم زبانی را مد زبان هنری خود قرار دهید که این شعار مبنای یک جامعه است.

رسالت هنرمندان توزیع زیبایی است

 

وی خاطرنشان کرد: رسالت هنرمندان توزیع زیبایی است و پخش کردن این زیبایی ها امید را در دل مردم تقویت می کند و چشم و زبان و سایر اعضای هنرمند متعهد است این زیبایی ها را شرح دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: شماهنرمندان عزیز باید تابلوهای به یاد ماندنی همانند هنرمند برجسته ، استاد محمود فرشچیان که (تابلوی عصر عاشورا ) را به نمایش گذاشت و بیانگر حدیث مشهور  حضرت زینب (س)که پس از عاشورا گفت : « به جز زیبایی چیزی ندیدم » را ترسیم کنید.

وی با بیان اینکه برخی از آثار شما می تواند انقلابی در عرصه هنر ایجاد کند، اظهار کرد: امروز نمایش نامه هایی از درون یک جوان می تواند برای خود یک جهاد فرهنگی و هنری باشد.

وی ادامه داد: هنرمند از تاریکی فراری و چشمش به سوی زیبایی هاست و تا زمانی که جوانان در صحنه باشند انقلاب موفق خواهد بودو آنچه که انقلاب را موفق کرد ، بها دادن به جوانان بود و همین جوانان انقلاب را آفریدند و آن را به پیروزی رساندند.

امام خمینی (ره)، جوان باور بود

کفاش با اشاره به اینکه امام خوبی ها ، جوان باور بود و به آنان اعتماد و اعتقاد داشت و جوانان این اعتماد را به اثبات رساندند، گفت: امروز هم کلید پیروزی ما جوان باوری است ومن بر این باور هستم که اثر شما جوانان برجسته کشوری می تواند در بزرگ ترین مجالس تاثیر گذار باشد و همه در برابر این آثار سر تعظیم فرود می آورند.

توصیه های معاون وزیر

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پایان به  حاضرین چنین توصیه کرد: سه توصیه به شما دارم ؛ همه شما اول و ممتاز هستید، شما هنرمندان باید روحیه پهلوانی و جوانمردی همچون جهان پهلوان تختی داشته باشد، تختی هر موقع نفر اول می شد مدال را به نفر دوم می داد چون بر این اعتقاد بود که اگر نفر دومی نبود من اول نمی شدم و سوم اینکه حضور شماو آثارشما را در فضای مجازی  نوید می دهم وبه زودی شبکه اجتماعی دانش آموزان سراسر کشور راه اندازی خواهد شد که آثار شما در این شبکه ، جهانی خواهد شد.

در فضای مجازی حضور پیدا کنید

کفاش تصریح کرد: شما باید در فضای مجازی حضور یابید اگر هستید فعال تر و اگر نیستید شرکت کنید و این فضا را از آن آثار زیبا و برجسته ایرانی ها کنید.

Related posts

Leave a Comment