دولت تدبیر و امید بر رشد و پیشرفت دختران دانش آموز اهتمام ویژه دارد

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: مشاور امور بانوان وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه مسابقات فرهنگی هنری دختران در نیشابور گفت: دولت تدبیر و امید اهتمام و سعی برآن دارد که شرایط رشد، بالندگی و پیشرفت دختران دانش آموز را مهیا کند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، مهناز احمدی در این مراسم ضمن تبریک موفقیت های این دانش آموزان و دهه کرامت اظهار کرد:حضرت معصومه (ع) در همراهی با برادر خود علی بن موس الرضا ( ع ) سن کمی داشت. هجرت این بانوی کریمه به دنبال سفر برادر با سن کم و تجرد ایشان خیلی حرف برای نسل ما و آینده دارد و همه این ها نشانگر حضور و مشارکت ائمه اطهار (ع) همراه با خانواده دز عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و مبارزاتی می باشد که این خود پاسخ محکمی به کچ اندیشانی  است که زن را برای منرل، زایش و پرورش فر زند می دانند.

 

وی افزود: امیدوارم انشالله در آینده جامعه ای داشته باشیم که از توان و ظرفیت زنان و مردان در کنار هم استفاده و همه باهم جامعه ای سرافراز و سربلند بسازیم تا الگوئی برای همه جهانیان باشیم.

 

احمدی به نقش الگوها برای زوجهای جوان و زنان و دختران ایران عزیز اشاره کرد و افزود: ما نمی توانیم الگوئی برای زوجهای جوان و دختران   موفق داشته باشیم ولی توانمندیهای آنان را در عرصه های علمی، ورزشی، اقتصادی، فرهنگی و هنری نادیده بگیریم.
مشاور امور بانوان وزیر آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد که برگزاری چنین مسابقاتی در نقش بالندگی و رشد و پیشرفت دختران این مرزو برم موثر و مفید واقع شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد : هنوز هم عده ای که انگیزه کم و فهم کم از آمیزهای قرآنی دارند داریم که با هنر ارتباط ندارند.آیات قرآن کریم همه را جذب خود نموده است که نه در آن زمان و حال و اینده می توان اثری هنر را خلق کرد با با قرآن  رقابت کند.

 

وی قرآن را هنر خلقت برشمرد و گفت: مگر در بعد قصه مفاهیم خود را به مردم آموزش نمی دهد خلق قصه و داستان خود اثر هنری است.
مشاور امور بانوان وزیر آموزش و پرورش ادامه داد ما اگر بخواهیم هنر را در قالب سخنرانی ارائه کنم  شاید نتوانیم انعکاس خوبی ارائه کنیم اما اگر همان سخن در قالب هنر، فبلم، قطعه هنری ارائه شود اثر خیلی موثرتری خواهد داشت.

Related posts

Leave a Comment