دانشجو معلمان در قالب ورزش، روح و روان خود را پرورش می دهند

حبرگزاری فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، عباس قنبری عدیوی در مراسم افتتاحیه بیست و دومین المپیاد ورزشی دانشجومعلمان دختر سراسر کشور  با بیان مطلب فوق ، گفت: در این المپیاد 2500 دانشجومعلم فرهیخته، توانمند، خوش فکر و ورزشکار در محیطی کاملا دوستانه و صمیمانه به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد : دانشجومعلمان در قالب ورزش ،روح و روان خود را پرورش می دهند، با ویژگی های ایران شناسی و ایران گردی آشنا می شوند و با فرهنگ اقوام ایرانی در این استان آشنا می شوند، همه ی دوستان و همکاران خود را در سراسر کشور ملاقات می کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به این که کشور ما کشور فرهنگ ها، آیین ها و آداب هاست ، افزود :کشور ما کشوری سرشار از زیبایی ها، خرده فرهنگ ها و گویش های بسیار زیبای ایرانی است که سرشار از روح و روان اندیشه های توانمندی است که در طول تاریخ از گذشته های دور تا به امروز خودش را نشان داده است.

قنبری عدیوی تصریح کرد: امروزه صنعت ورزش یک صنعت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در دنیا شناخته می شود.

وی ادامه داد: ورزش تنها یک بعد تربیت جسمی و یک مسابقه نیست بلکه در درون خود یک پیوند مهم و معتبر در تمام دنیا دارد.

قنبری خاطر نشان کرد: در المپیک ها و مسابقات جهانی وقتی ملت ها کنار هم هستند ،توانمندی های خودشان را به نمایش می گذارند.

وی افزود : دانشگاه فرهنگیان زمینه ای را ایجاد کرده که دانشجویان در کنار تحصیل و تهذیب بتوانند ورزش خودشان را هم نشان دهند و گفتمان مقام معظم رهبری را تجلی و عینیت ببخشند.

این مقام مسئول ادامه داد : قطعا یک ورزشکار حکمت و دانایی خودش را تنها در برد و باخت نشان نخواهد داد بلکه در تداوم دوستی ها و صمیمیت ها یک عنصر فرهنگی توانمند را به نمایش خواهد گذاشت.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت برگزاری این المپیاد،گفت: آن چه امروز ما را در کنار هم قرار می دهد این است که ورزش هم در درون خود یک درمان گر است (ما در مشاهده های دانشجویی از ورزش به عنوان یک نشان گر درمان کننده استفاده می کنیم) و هم این که ورزش خود یک گردشگری است و توریسم ورزشی یکی از منابع درآمد کشورهایی است که می توانند در کشورهای مختلف این را به عنوان یک منبع درآمد برای توسعه همه جانبه کشورشان استفاده کنند.

قنبری عدیوی خاطر نشان کرد: آن چه که در زنجان اتفاق افتاد همدلی و همراهی و هم اندیشی همه مدیران عزیز بود.

وی ادامه داد: از همه کسانی که تمهیدات لازم را برای برگزاری این المپیاد فراهم کردند ، قدردانی می کنم  و امیدوارم تمامی شرکت کنندگان با دستی پر در این المپیاد شرکت کنند .

Related posts

Leave a Comment