جشنواره خوارزمی گامی مهم در بالندگی کشور خواهد بود

خبرگزاری فرهنگیان
اخبار آموزش و پرورش: مشاور وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد گفت: امروز آموزش و پرورشی که بتواند استعدادهای نهفته دانش آموزان را شناسایی و زمینه پرورش آن ها را فراهم کند قطعا می تواند موجب رشد و بالندگی کشور شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ، محمد فاضل در این مراسم برگزاری این جشنواره را در جهت تحقق رشد و بالندگی نظام آموزش و پرورش دانست و گفت : امروز نظام آموزش و پرورش تنها به دنبال انتقال اطلاعات و توجه به محافظات نیست ، در اسناد بالادستی آموزش و پرورش ایجاد بستر و فضا برای رشد خلاقیت و عبور از مرحله انتقال به کاربست اطلاعات و توجه به پرورش خلاقیت دانش آموزان فرصت های لازم برای توسعه استعدادها و توانمندی دانش آموزان مورد توجه جدی قرار گرفته است.
وی افزود: امروز آموزش و پرورشی که بتواند استعدادهای نهفته دانش آموزان را شناسایی و زمینه پرورش آن ها را فراهم کند قطعا می تواند موجب رشد و بالندگی کشور شود و امروز خوشبختانه علیرغم مشکلات و موانعی که وجود دارد در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه نظام تعلیم و تربیت شده است.
فاضل ادامه داد : امروز یکی از رسالت های مهم نظام ه‍ای آموزشی این است که تنها پاسخگویی و پرسش های معمولی را در دستور کار قرار ندهند و باید آن ها زمینه ایجاد پرسشگری در دانش آموزان در سایه خلاقیت ها و ذهن پرسشگر آن ها را فراهم کنند.
مشاور وزیر آموزش و‌پرورش تاکید کرد: اگر بتوانیم فرصت های یادگیری و تحقیق و پرسشگری در دانش آموزان ایجاد کنیم قطعا نظام آموزشی پویا و بالنده خواهیم داشت.

Related posts

Leave a Comment