ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اردوهای راهیان نور تجلی پیدا می کند

اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش: وزیر آموزش و پرورش در همایش تجلی اخلاص گفت:دانش آموزان در اردوهای راهیان نور سفیر هستند و این حضور آنها در جامعه رفتارسازی می کند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان ؛ علی اصغر فانی در پنجمین همایش مسئولین قرارگاه استانی راهیان نور دانش آموزی گفت: اردوهای راهیان نور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و آموزش و پرورش به کمک دیگر نهادها حضوری پررنگ در این بخش دارد.دانش آموزان با حضور در این اردوها سفیران اسلامی و فرهنگی بین خانواده، محیط و جامعه هستند و تاثیر سفیرگونه خیلی مهم است و سبب رفتارسازی در جامعه می شود.

وی ادامه داد: امیدوارم فعالیت راهیان نور، امسال با کیفیت بهتر ، کمیت بالاتر و اثربخشی بیشتر دنبال شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشارکت حدود 5 میلیارد تومانی اولیای دانش آموزان در هزینه های راهیان نور گفت: جدای از بحث اعداد و ارقام نفس این مشارکت اهمیت زیادی دارد و جا دارد از همه اولیا تشکر کنیم.

وی ادامه داد: آماری که تا به حال در اعزام های راهیان نور شرکت کرده اند خیلی خوب است اما برآورد ما این است که تا آخر شهریور ماه این عدد به 650 هزار نفر برسد که آماری بی سابقه در تاریخ راهیان نور خواهد بود.

 فانی با بیان این که توسعه مشارکت های یکی از سیاست های پنجگانه آموزش و پرورش در دولت یازدهم است ، اظهار کرد : همکاری بسیار خوب سازمان بسیج مستضعفین کشور با آموزش و پرورش مصداق روشنی از تحقق این سیاست در آموزش و پرورش است و باید از تلاش همه دست اندرکاران در اعزام بیش از 621 هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور صمیمانه تشکر کرد .
 

وی تقویت روحیه همکاری و تعامل مناسب در زندگی را از اهداف مشخص اردوهای آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود : تقویت تربیت سیاسی اجتماعی و اعتقادی اخلاقی که از ساحت های ششگانه تربیت در سند تحول بنیادین است در کنار مسئله شناسی ، مسئولیت پذیری ، حل مسئله و تامل در مسائل محیطی جبهه های نور از اهداف روشن و مشخص اردوی راهیان نور دانش آموزی است .

عضو کابینه تدبیر وامید ادامه داد : ترویج فرهنگ ایثار وشهادت ، تقویت روحیه گذشت در دانش آموزان ، انتقال فرهنگ ایثارگری به نسل فعلی و آینده و تقویت روحیه آمادگی دفاع در برابر هجمه های دشمن که از وظایف اصلی آموزش و پرورش است در برگزاری اردوی راهیان نور دنبال می شود .

فانی با اشاره به وجود چهار تشکل قانونی دانش آموزی در آموزش و پرورش ، تصریح کرد : آموزش و پرورش در دولت یازدهم به دنبال وحدت در عین کثرت سلائق و علائق زیر چتر حمایتی جمهوری اسلامی ایران است و فعالیت این تشکل ها در آموزش و پرورش با این دیدگاه مورد حمایت قرار می گیرد.

وی با بیان این که همکاری و هم افزایی تشکل ها در دولت یازدهم رشد خوبی داشته است ، اضافه کرد : حجم بالای اعزام دانش آموزان به جبهه های جنوب و غرب که امید است تا پایان شهریور ماه به 650 هزار نفر برسند در تاریخ راهیان نور بی سابقه بوده است .     

  عضو کابینه تدبیر امید مشارکت مالی دانش آموزان و اولیای محترم آنها را از نکات بسیار جالب اردوی راهیان نور دانش آموزی سال 94-93 عنوان کرد و افزود : قریب به 50 میلیارد ریال از هزینه های اجرایی اردو توسط        دانش آموزان پرداخت شده است که صرف نظر از عدد و رقم آن ، حرکت ارزشمندی در راستای تقویت مشارکت جوبی به حساب می آید .

فانی دانش آموزان شرکت کننده در اردوی راهیان نور را «سفیران فرهنگی ایران اسلامی » خواند و گفت : این دانش آموزان علاوه بر الهام از تاثیرات مثبت فرهنگی و دینی جنبه های مختلف بازدید از رسالت های ایثارگران 8 سال دفاع مقدس می توانند باعث رفتارسازی درخانواده ، گروه هم سالان ، مدرسه و جامعه خود شوند .
  وی اظهار امیدواری کرد : اردوی راهیان نور دانش آموزی که مورد تائید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری است بتواند در سال تحصیلی 95-94 با همکاری خوب سپاه و بین از کیفیت بهتر ، کمیت بیشتر و اثر بخشی بالاتر برخوردار باشد .
  در پایان این مراسم علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش ، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش و سردار علی فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانش آموزی از برگزیدگان استانی قرارگاه راهیان نور با اهدای لوح سپاس تقدیر کردند.
  سردار علی فضلی بعد از سخنرانی فانی، از تلاش ها و زحمات وزیر آموزش و پرورش و معاون پرورشی و فرهنگی وزیر در برگزاری اردوی راهیان نور دانش آموزی تجلیل کرد.

Related posts

Leave a Comment