بودجه وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم 1.5برابر شد

خبرگزاری فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش: علی اصغر فانی شامگاه جمعه در جمع فرهنگیان شهرستان لارستان فارس افزود: با این وجود، نباید انتظار داشت دولت در بازه سه ساله بتواند مشکلات به ارث رسیده از دوران قبل را برطرف کند.

وی گفت: برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان با تصویب هیات دولت در نخستین گام، 13 هزار و 500 میلیارد ریال تصویب شده است و سال آینده اعتبار مصوب برای اجرای آن حدود 35 هزار میلیارد ریال خواهد بود.
فانی اظهار کرد:بر اساس قوانین موجود تاسیس بیش از دو پردیس دانشگاه فرهنگیان درهر استانی ممنوع است اما با توجه به شرایط خاص جنوب فارس، تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا یک مرکز ویژه دختران در این منطقه تاسیس شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگیان در اولویت جذب در این آزمون هستند که آشنا بودن نیروهای جذب شده با فضای فرهنگیان و نظام آموزش و پرورش از مزایای این تصمیم است که با هماهنگی دولت اتخاذ شده است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه صندوق ذخیره فرهنگیان را مجموعه ای انحصاری برای فرهنگیان و معلمان دانست و اظهار کرد: در مدیریت جدید صندوق در دو سال اخیر مقدار تسهیلات پرداختی به بازنشستگان برابر 17 سال قبل بوده است.
شرکت در ششمین همایش تخصصی جوان و اندیشه در شهرستان لارستان از دیگر برنامه های وزیر آموزش و پرورش در سفر به این منطقه واقع در جنوب استان فارس بود.
فانی در این آیین با بیان اینکه بنا به آمار جهانی در کشور ژاپن بیش از 80 درصد سرمایه ها، انسانی است، اظهار کرد: یکی از عوامل موفقیت در مذاکرات هسته ای، سرمایه انسانی ما در بخش هسته ای بود.
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه دنیا درک کرد که کشور ما یک کشور هسته ای است و نمی توان علم و دانشمندان هسته ای ما را نفی کرد، عنوان کرد: دشمنان ما به همین دلائل مجبور شدند بر سر میز مذاکره بیایند، به تفاهم برسند و حق ما را به رسمیت بشناسند که این نشان از قدرت بالای علم است.
به گزارش خبرگزاری فرهنگیان در این آیین از 23 دانش آموز برگزیده لارستانی که در کنکور سراسری امسال، حائز رتبه های برتر شده اند و همچنین از دوقلوهای عرفان و احسان طاهری فرد از لارستانی های مقیم شیراز که رتبه های 5 و 6 کشوری آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی را بدست آورده بودند تجلیل شد.
بازدید از بزرگترین پروژه فرهنگی خیرساز جنوب کشور، حضور جمع فرمانداران و روسای آموزش و پرورش لارستان، گِراش ، خُنج ، اِوَز ، بِیرم و جویُم و آغاز عملیات اجرایی احداث آموزشگاه 9 کلاسه امیرکبیر لارستان که با مشارکت 50 درصدی مووسسه خیریه نیک اندیشان هاشمی لارستان و سهم 50 درصدی اداره کل نوسازی مدارس فارس ساخته می شود، از دیگر برنامه های وزیر آموزش و پرورش در سفر به لارستان بود.
شهرستان لارستان به مرکزیت لار در 378 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

Related posts

Leave a Comment